REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ: Skocznie przygotowane. Treningi w bardzo dobrych warunkach (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Jak informowaliśmy już przy okazji interwencji związanej z wysoką trawą na obiekcie skoczni w ośrodku Zakucie w Zagórzu, roślinność została skoszona, teren jest na bieżąco sprzątany. Zawodnicy mogą liczyć na bardzo dobre warunki do trenowania. Ostatnie zdarzenie miało być incydentem związanym z długim weekendem i koniecznością zaangażowania służb do uprzątnięcia i przygotowania terenów w innym rejonie gminy.

Interwencję w sprawie skoczni w Zagórzu opisywaliśmy tutaj: Skocznie w Zagórzu. Trawa wyższa niż zawodnicy (ZDJĘCIA).

Od gospodarzy obiektu otrzymaliśmy informację, że ostatnia sytuacja była incydentem, a na co dzień skocznie są dobrze przygotowane do sezonu letniego i odbywających się na nich treningów. Wspominaliśmy o tym, że z obiektu korzystają nie tylko miejscowi zawodnicy zrzeszeni w Zagórskim Klubie Narciarskim „Sokół”, ale również skoczkowie choćby z Białorusi czy Ukrainy.

Najważniejsze jest dla nas zapewnienie bezpieczeństwa korzystania z obiektu, a w tym zakresie wszystkie normy były i są spełniane – mówi Edward Mąka, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu. – Wysoka trawa pojawiła się po kilku deszczowych dniach, kiedy aura nie pozwalała na oddelegowanie pracowników do koszenia. Tuż po długim weekendzie, roślinność usunięto i skocznie wyglądają tak, jak na co dzień. Rozmawiałem z autorami zdjęć, miało być wesoło i śmiesznie, a wyszło nieporozumienie, które może doprowadzić do wewnętrznego skłócenia. Szkoda – dodaje nasz rozmówca.

Warto zaznaczyć, że skocznie narciarskie na Zakuciu są jedynym tego rodzaju obiektem na Podkarpaciu. Miejscowi zawodnicy mają więc wyjątkową możliwość do trenowania w komfortowych warunkach.

Za nic nie płacą ani złotówki. Nawet wpisowe często opłacają działacze czy trenerzy, aby chętni do skakania młodzi ludzie nie mieli żadnych barier przed rozwijaniem swoich pasji. Pozyskujemy dotacje i sponsorów, pomaga gmina. Za uzyskane środki kupujemy sprzęt, który udostępniamy zawodnikom. Piłkarze sami koszą sobie boisko, dbają o teren stadionu. Skoczkowie mają wszystko podane na tacy – podsumowuje Edward Mąka, który jest również prezesem Zagórskiego Klubu Narciarskiego „Sokół”.

Jak co roku, na Zakuciu zaplanowano organizację kilku sztandarowych i tradycyjnych imprez. W lipcu odbędą się Dni Zagórza, a w sierpniu Rykowisko Galicyjskie i Letni Puchar Bieszczadów, kiedy rywalizować będą skoczkowie i kombinatorzy norwescy. W Zagórzu pojawi się wtedy ponad 100 zawodników z całej Polski, ale również z Ukrainy, Białorusi czy Łotwy. Miejscowe obiekty noclegowe na bieżąco przyjmują rezerwacje na pobyt uczestników pucharu.

28-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)