REKLAMA
REKLAMA

Zatankował dwie „beemki”, ale za paliwo nie płacił

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który zatankował paliwo do dwóch bmw, oba samochody odjechały ze stacji bez uregulowania rachunku. Za kierownicą jednego z aut siedziała żona 38-latka, która nie wiedziała, że mąż nie zapłacił za paliwo. Mieszkaniec powiatu rzeszowskiego za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Dwa tygodnie temu, oficer dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że na stacji paliw w Brzozowie doszło do kradzieży paliwa. Ze zgłoszenia wynikało, że na stację przyjechały dwa bmw, kierowca jednego z nich wysiadł i zatankował oba auta, za kierownicą drugiego siedziała kobieta. Następnie oba bmw odjechały. Łączna kwota, którą powinien uiścić sprawca kradzieży paliwa, to 620 zł.

O tym zdarzeniu zostały powiadomione policyjne patrole, które tego dnia pełniły służbę na terenie powiatu brzozowskiego. Ponadto dyżurny przekazał innym jednostkom policji komunikat o tym przestępstwie, podając dokładne rysopisy sprawców.

Dzięki współpracy funkcjonariuszy, policjanci z posterunku w Błażowej ustalili dane mężczyzny, który dopuścił się tego przestępstwa. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna najpierw zatankował pierwsze bmw, którym kierowała jego żona, a następnie drugie, którego sam był kierowcą. 38-latek przekazał żonie, że idzie zapłacić za paliwo, jednak tego nie zrobił. Kobieta, nie będąc niczego świadoma, odjechała ze stacji.

38-latek usłyszał zarzut kradzieży, przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Ponadto w toku prowadzonych czynności okazało się, że bmw, którym kierował mężczyzna, miało założone zagraniczne tablice rejestracyjne, które pochodziły z innych samochodów przywożonych przez niego z zagranicy.

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

KPP Brzozów

21-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)