REKLAMA
REKLAMA

Zator na rzece zablokował drogę. Akcja strażaków (ZDJĘCIA)

HACZÓW / PODKARPACIE. W wigilijne przedpołudnie strażacy OSP próbowali usunąć zator na rzece, który utworzył się po obfitych opadach deszczu. Nurt zgromadził pnie, gałęzie oraz śmieci. Woda zablokowała przejazd przez betonowe płyty, którymi mieszkańcy dojeżdżają do swoich domów. Akcja strażaków trwała około godzinę.

W wigilijne przedpołudnie(24.12.2019), zostaliśmy zadysponowani w rejon rzeki Morwawa na terenie Haczowa, gdzie po obfitych opadach deszczu doszło do zatoru wody. W miejscu gdzie ułożony jest przejazd z betonowych płyt, który umożliwia mieszkańcom dojazd do gospodarstw, nurt rzeki zgromadził pnie, gałęzie oraz śmieci, które powodowały piętrzenie się wody. Przy pomocy bosaków próbowaliśmy usunąć zgromadzone odpady, jednak z uwagi na zbyt mocny i porywisty nurt rzeki nie udało się usunąć zatoru. Na całe szczęście obecna sytuacja nie zagraża życiu i zdrowiu mieszkańców oraz ich zabudowań. Gdy poziom wody opadnie, możliwe będzie podjęcie działań mających na celu usunięcie przeszkody wodnej. Działania trwały około godzinę – relacjonują strażacy OSP Haczów.

Siły i środki:
– OSP KSRG Haczów (GCBA 3,5/35 Mercedes Benz-Atego, GLM 8 Ford Transit)

źródło: OSP Haczów / Facebook.com

24-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)