REKLAMA
REKLAMA

Zatrzymany na gorącym uczynku podczas składowania kontrabandy na posesji

GRANICA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej zatrzymali na gorącym uczynku ob. Ukrainy, który składował na posesji ponad 3,2 tys. paczek papierosów. Twierdził, że miał zamiar odsprzedać je z większym zyskiem przewożąc na zachód Polski.

W dniu 25 maja, funkcjonariusze SG z Placówki w Korczowej ujawnili jak na jednej z posesji w m. Korczowa mężczyzna przenosił z pojazdu, którym przyjechał, do budynku gospodarczego znaczne ilości papierosów.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze dokonali przeszukania posesji przy wykorzystaniu psa służbowego „ARIS”. Łącznie ujawniono tam ponad 3,2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Również przeszukano pojazd gdzie dodatkowo znaleziono ukryte 160 paczek. Szacunkowa wartość kontrabandy to ponad 48 tys. zł.

Do kontrabandy przyznał się obywatel Ukrainy, kierowca pojazdu. Tłumaczył, że papierosy skupował od swoich rodaków na pobliskich bazarach, a następnie miał zamiar drożej sprzedać je na zachodzie Polski.

W trakcie prowadzonych przez Straż Graniczną czynności służbowych, okazało się, że ob. Ukrainy przebywał na terytorium RP w celu innym niż deklarowany, stąd otrzymał decyzję o zobowiązaniu do powrotu i zakaz wjazdu do Polski przez najbliższy rok.

Od początku bieżącego roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali łącznie ponad 54 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości 763 tys. zł.

 

BiOSG

27-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)