REKLAMA
REKLAMA

Zawodniczki z Bukowska zagrały na dużym turnieju w Katowicach (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Unihokeistki ze Szkoły Podstawowej w Bukowsku wzięły udział w turnieju Tempish Floorball Cup 2019, rozegranym w Katowicach. Podopieczne Jakuba Barcia wspomogły zespół z Żabiego Rogu i w znaczący sposób przyczyniły się do zajęcia przez tę drużynę 2. miejsca w zawodach. Dodatkowo, w najlepszej piątce turnieju znalazła się Oliwia Łuszcz, reprezentantka szkoły w Bukowsku.

Zawodniczki z Bukowska zostały zaproszone do wzięcia udziału w turnieju jako wzmocnienie zespołu Luks Nolet Żabi Róg Unihokej. Pięć czołowych unihokeistek prowadzonych przez Jakuba Barcia z zaproszenia skorzystało i jak się później okazało, odegrały w zawodach znaczące role. Ich drużyna przegrała tylko jeden z sześciu meczów (1:2) i ostatecznie zajęła 2. miejsce.

Dodatkowo, organizatorzy postanowili nagrodzić indywidualne poczynania Oliwii Łuszcz, która trafiła do najlepszej piątki turnieju. Strzeliła ona najwięcej bramek. Otrzymała pamiątkową statuetkę i nagrodę.

Przypomnijmy, że drużyna z Bukowsko, podobnie jak z Niebieszczan, w dniach 7-9 czerwca weźmie udział w szkolnych mistrzostwach Polski, które odbędą się tradycyjnie w Elblągu. Obie ekipy mocno przygotowują się do startu, organizując dodatkowe treningi i turnieje.

Zawody zostały rozegrane w nowoczesnej hali Katowice-Szopienice oraz w nowo wybudowanej hali w Brynowie. Była to druga edycja turnieju, po raz pierwszy rywalizowały w nim dziewczęta. Gościem specjalnym była drużyna chłopców z Czech 1.SC TEMPISH Vítkovice. Dzięki niej, poziom zawodów znacznie wzrósł.

Klasyfikacja końcowa dziewczyn:

1 miejsce: Unihoc Feniks Kramarzyny
2 miejsce: Luks Nolet Żabi Róg Unihokej
3 miejsce: KS Dragons Płoskinia
4 miejsce: PUKS Trzebinia
5 miejsce: TKKF Jadberg Pionier Tychy
6 miejsce: Uks ISKRA Kołaczkowo
7 miejsce: MMKS Podhale Nowy Targ

UNIHOKEJOWA DRUŻYNA Z BUKOWSKA W KATOWICACH

Skład: Kowalczyk Daria, Chrząszcz Roksana, Nowak Paulina, Grządziel Jessica i Oliwia Łuszcz. Trener: Jakub Barć

źródło: Tempish Cup 2019, materiały nadesłane

22-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)