Praca Auto Serwis
Janas Podłogi

Zawodniczki z Bukowska zagrały na dużym turnieju w Katowicach (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Unihokeistki ze Szkoły Podstawowej w Bukowsku wzięły udział w turnieju Tempish Floorball Cup 2019, rozegranym w Katowicach. Podopieczne Jakuba Barcia wspomogły zespół z Żabiego Rogu i w znaczący sposób przyczyniły się do zajęcia przez tę drużynę 2. miejsca w zawodach. Dodatkowo, w najlepszej piątce turnieju znalazła się Oliwia Łuszcz, reprezentantka szkoły w Bukowsku.

Zawodniczki z Bukowska zostały zaproszone do wzięcia udziału w turnieju jako wzmocnienie zespołu Luks Nolet Żabi Róg Unihokej. Pięć czołowych unihokeistek prowadzonych przez Jakuba Barcia z zaproszenia skorzystało i jak się później okazało, odegrały w zawodach znaczące role. Ich drużyna przegrała tylko jeden z sześciu meczów (1:2) i ostatecznie zajęła 2. miejsce.

Dodatkowo, organizatorzy postanowili nagrodzić indywidualne poczynania Oliwii Łuszcz, która trafiła do najlepszej piątki turnieju. Strzeliła ona najwięcej bramek. Otrzymała pamiątkową statuetkę i nagrodę.

Przypomnijmy, że drużyna z Bukowsko, podobnie jak z Niebieszczan, w dniach 7-9 czerwca weźmie udział w szkolnych mistrzostwach Polski, które odbędą się tradycyjnie w Elblągu. Obie ekipy mocno przygotowują się do startu, organizując dodatkowe treningi i turnieje.

Zawody zostały rozegrane w nowoczesnej hali Katowice-Szopienice oraz w nowo wybudowanej hali w Brynowie. Była to druga edycja turnieju, po raz pierwszy rywalizowały w nim dziewczęta. Gościem specjalnym była drużyna chłopców z Czech 1.SC TEMPISH Vítkovice. Dzięki niej, poziom zawodów znacznie wzrósł.