REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Patrole policji i straży rybackiej kontrolują wędkarzy (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Policjanci we współpracy ze Strażą Rybacką Powiatu Bieszczadzkiego prowadzą działania, których celem jest przede wszystkim ograniczenie nielegalnego połowu ryb. Mundurowi legitymują wędkarzy i sprawdzają dokumenty wymagane do połowu. Wystawiono już pierwsze mandaty.

Patrole policji i straży rybackiej kontrolują rejony rzek powiatu bieszczadzkiego. Wszystko w ramach akcji, której głównymi założeniami są ograniczenie nielegalnego połowu ryb oraz prowadzenie profilaktyki w tym zakresie z wędkarzami. W poniedziałek podczas wspólnego patrolowania rzeki Strwiąż na odcinku Strwiążyk- Brzegi Dolne funkcjonariusze otrzymali informację o połowie ryb metodą niedozwoloną na rzece górskiej. W trakcie dalszych czynności okazało się, że osoby wędkujące nie posiadały kart wędkarskich oraz zezwoleń do połowu na rzece górskiej, łamiąc przepisy Ustawy o rybactwie śródlądowym, a także Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb. Wobec osób zastosowano postępowanie mandatowe.

Ponadto podczas służby sprawdzają, czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

22-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)