REKLAMA
REKLAMA

ZIELONY RYNEK: Do likwidacji część boksów oraz stoły (VIDEO, ZDJĘCIA)

ZIELONY RYNEK: Do likwidacji część boksów oraz stoły (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W grudniu 2012 roku otwarto Zielony Rynek przy ulicy Lipińskiego w Sanoku. Kompleksowo zmodernizowany teren miał przyciągnąć zarówno tych, którzy sprzedają, jak i tych, którzy kupują. Przygotowano ponad 80 boksów i 10 stołów do sprzedaży płodów rolnych. Problem w tym, że stałych kupców było niewielu, a dla tych mobilnych teren nie był wygodny pod względem, choćby rozładunku i załadunku towaru. Ba, przy ulicy Traugutta nad Sanem, „środowy rynek” prosperował z powodzeniem. I tak, na Zielonym Rynku, życie prawie zanikło.

Prace przy budowie Zielonego Rynku pochłonęły około 3 mln zł. 1 mln zł stanowiła dotacja pozyskana przez miasto z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. W związku z tym, nie było możliwości ingerencji w zrealizowany projekt. Zakończyła się jednak jego trwałość i planowane są zmiany w projekcie, aby zdecydowanie ożywić ten teren.

Do sytuacji na Zielnym Rynku odniósł się podczas ostatniej konferencji prasowej burmistrz Sanoka, Tomasz Matuszewski.

14-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)