REKLAMA
REKLAMA

ZIELONY RYNEK: Do likwidacji część boksów oraz stoły (VIDEO, ZDJĘCIA)

ZIELONY RYNEK: Do likwidacji część boksów oraz stoły (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W grudniu 2012 roku otwarto Zielony Rynek przy ulicy Lipińskiego w Sanoku. Kompleksowo zmodernizowany teren miał przyciągnąć zarówno tych, którzy sprzedają, jak i tych, którzy kupują. Przygotowano ponad 80 boksów i 10 stołów do sprzedaży płodów rolnych. Problem w tym, że stałych kupców było niewielu, a dla tych mobilnych teren nie był wygodny pod względem, choćby rozładunku i załadunku towaru. Ba, przy ulicy Traugutta nad Sanem, „środowy rynek” prosperował z powodzeniem. I tak, na Zielonym Rynku, życie prawie zanikło.

Prace przy budowie Zielonego Rynku pochłonęły około 3 mln zł. 1 mln zł stanowiła dotacja pozyskana przez miasto z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. W związku z tym, nie było możliwości ingerencji w zrealizowany projekt. Zakończyła się jednak jego trwałość i planowane są zmiany w projekcie, aby zdecydowanie ożywić ten teren.

Do sytuacji na Zielnym Rynku odniósł się podczas ostatniej konferencji prasowej burmistrz Sanoka, Tomasz Matuszewski.

14-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)