REKLAMA
REKLAMA

Złoty duet akordeonowy!

25-27 kwietnia w Gorlicach odbyły się XVIII Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe. Kolejny wspaniały sukces w tym prestiżowym konkursie pod Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odniósł Duet akordeonowy Filip & KacperFilip Siwiecki i Kacper Kosztyła reprezentujący PSM I i II stopnia w Sanoku i Szkołę Muzyczną I st. w Dydni, prowadzony przez Andrzeja Smolika i Grzegorza Bednarczyka, który zdobył I miejsce. Jest to tym większy sukces, że był to najmłodszy zespół w kategorii średnich szkół muzycznych. Duet pięknie zaprezentował się na Koncercie Laureatów, wykonując „Polkę czeską”.

Obaj chłopcy zdobyli również wyróżnienia solo, podobnie jak Wiktoria Kocyłowska – ucząca się również podobnie jak Kacper Kosztyła w klasie Grzegorza Bednarczyka. Zespół zbierał gratulacje od razu po swoim występie (grał ostatni), a przewodniczący Jury prof. Bogdan Dowlasz poprosił o wspólne zdjęcie.

Jest to kolejny piękny sukces młodego zespołu, po III miejscu na Festiwalu w Kielcach, II miejscu na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu, II miejscu na Festiwalu Akordeonowych Zespołów Kameralnych w Stalowej Woli, I miejscu i Grand Prix w Art–Duo–Festiwal w Pradze i I miejscu w Internet Music Competition w Belgradzie.

materiały nadesłane

30-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)