REKLAMA
REKLAMA

Złoty duet akordeonowy!

25-27 kwietnia w Gorlicach odbyły się XVIII Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe. Kolejny wspaniały sukces w tym prestiżowym konkursie pod Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odniósł Duet akordeonowy Filip & KacperFilip Siwiecki i Kacper Kosztyła reprezentujący PSM I i II stopnia w Sanoku i Szkołę Muzyczną I st. w Dydni, prowadzony przez Andrzeja Smolika i Grzegorza Bednarczyka, który zdobył I miejsce. Jest to tym większy sukces, że był to najmłodszy zespół w kategorii średnich szkół muzycznych. Duet pięknie zaprezentował się na Koncercie Laureatów, wykonując „Polkę czeską”.

Obaj chłopcy zdobyli również wyróżnienia solo, podobnie jak Wiktoria Kocyłowska – ucząca się również podobnie jak Kacper Kosztyła w klasie Grzegorza Bednarczyka. Zespół zbierał gratulacje od razu po swoim występie (grał ostatni), a przewodniczący Jury prof. Bogdan Dowlasz poprosił o wspólne zdjęcie.

Jest to kolejny piękny sukces młodego zespołu, po III miejscu na Festiwalu w Kielcach, II miejscu na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu, II miejscu na Festiwalu Akordeonowych Zespołów Kameralnych w Stalowej Woli, I miejscu i Grand Prix w Art–Duo–Festiwal w Pradze i I miejscu w Internet Music Competition w Belgradzie.

materiały nadesłane

30-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)