REKLAMA
REKLAMA

Zmiany na Dąbrówce. Teraz do ronda dojeżdżamy prawym pasem! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zostaliśmy zaalarmowani przez kierowców, którzy zauważyli drobną, ale jednak istotną zmianę w organizacji ruchu na ul. Krakowskiej w Sanoku. Po remoncie, kierowcy dojeżdżający do Ronda Beksińskiego od strony Dąbrówki ustawiają się na prawym pasie, a nie jak do tej pory – lewym. GDDKiA zwraca się do kierowców z apelem o nie jeżdżenie „na pamięć”.

Czytelnik naszego portalu zwrócił uwagę, że kierowcy jeżdżą „na pamięć”, nie analizują nowych znaków. W efekcie, po minięciu lewoskrętu do ul. Dąbrowieckiej, prowadzący pojazdy gwałtownie zatrzymują się przed wysepką i na siłę „wpychają się” na prawy pas. To dosyć niebezpieczne manewry, stąd prośba o interwencję i podanie informacji o wprowadzonych zmianach.

Na ul. Krakowskiej została nieznacznie zmieniona organizacja ruchu. W rejonie przejścia dla pieszych (przy PGNiG) zmieniliśmy przekrój drogi z 2+1 na 1+1 w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych. Proszę pamiętać, że droga służy nie tylko kierowcom, ale także pieszym i rowerzystom. Do kierowców możemy zaapelować, aby zwracali uwagę na nowe oznakowanie, a nie jeździli „na pamięć” – mówi Bartosz Wysocki, rzecznik prasowy GDDKiA Oddział w Rzeszowie.

04-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)