REKLAMA
REKLAMA

Zmiany na Dąbrówce. Teraz do ronda dojeżdżamy prawym pasem! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zostaliśmy zaalarmowani przez kierowców, którzy zauważyli drobną, ale jednak istotną zmianę w organizacji ruchu na ul. Krakowskiej w Sanoku. Po remoncie, kierowcy dojeżdżający do Ronda Beksińskiego od strony Dąbrówki ustawiają się na prawym pasie, a nie jak do tej pory – lewym. GDDKiA zwraca się do kierowców z apelem o nie jeżdżenie „na pamięć”.

Czytelnik naszego portalu zwrócił uwagę, że kierowcy jeżdżą „na pamięć”, nie analizują nowych znaków. W efekcie, po minięciu lewoskrętu do ul. Dąbrowieckiej, prowadzący pojazdy gwałtownie zatrzymują się przed wysepką i na siłę „wpychają się” na prawy pas. To dosyć niebezpieczne manewry, stąd prośba o interwencję i podanie informacji o wprowadzonych zmianach.

Na ul. Krakowskiej została nieznacznie zmieniona organizacja ruchu. W rejonie przejścia dla pieszych (przy PGNiG) zmieniliśmy przekrój drogi z 2+1 na 1+1 w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych. Proszę pamiętać, że droga służy nie tylko kierowcom, ale także pieszym i rowerzystom. Do kierowców możemy zaapelować, aby zwracali uwagę na nowe oznakowanie, a nie jeździli „na pamięć” – mówi Bartosz Wysocki, rzecznik prasowy GDDKiA Oddział w Rzeszowie.

04-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)