REKLAMA
REKLAMA

Znów czarne chmury nad Autosanem. Czy fabryka zaniżała ceny ofert w przetargach?

SANOK / PODKARPACIE. Jak podaje RMF FM, wszczęto postępowanie w sprawie Autosanu, spółki wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zdaniem reporterów śledczych fabryka miała wygrywać przetargi, zaniżając ceny ofert. – Według prokuratury, Autosan w przetargach oferował ceny, które nie pokrywały kosztów produkcji – czytamy w artykule RMF FM.

Zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury miała zgłosić Służba Kontrwywiadu Wojskowego. Śledczy wzięli pod lupę umowy poprzedniego zarządu z łącznie 13 podmiotami, głównie jednostkami samorządu.

Według prokuratury, Autosan w przetargach oferował ceny, które nie pokrywały kosztów produkcji. Postępowanie dotyczy też nieuzasadnionych wydatków spółki na usługi doradcze – donosi RMF FM.

Prokuratura wszczęła postępowanie, którego podstawą jest podejrzenie działania na szkodę spółki, co miało spowodować szkody majątkowe o wielkich rozmiarach. To poważne przestępstwo, zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów.

Z uwagi na trwające postępowanie, organem uprawnionym do udzielania informacji w tym zakresie jest Prokuratura Okręgowa w Krośnie. Nie możemy udzielić Panu szczegółowych odpowiedzi, ponieważ nie jesteśmy stroną postępowania – czytamy w odpowiedzi Polskiej Grupy Zbrojeniowej przesłanej do dziennikarzy RMF FM.

Odkąd Beata Szydło, ówczesna premier, przekazała w Sanoku, że Autosan wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, fabryka miała zyskać drugie życie. Faktycznie, pojawiły się pierwsze po „reaktywacji” zlecenia, ale nie obyło się również bez wpadek, jak choćby wtedy, gdy ze złożeniem oferty na produkcje dla wojska spóźniono się o 20 minut. Skutkowało to pozbawieniem firmy szansy na zdobycie zamówienia od armii wartego blisko 30 milionów złotych! Jeszcze podczas kampanii przed wyborami samorządowymi, sam Jarosław Kaczyński, podczas wizyty w grodzie Grzegorza przekonywał, że trwają zaawansowane prace nad przejęciem Autosanu przez PGE (Polska Grupa Energetyczna) i rozpoczęciem nowoczesnej produkcji w Sanoku autobusów elektrycznych.

źródło: RMF FM, Red.

foto: archiwum Esanok.pl

Zobacz także: 

BEATA SZYDŁO W SANOKU: Autosan zasługuje na wsparcie. W polskie firmy trzeba inwestować, nie je sprzedawać (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK: Autosan kupiony za 17,3 mln zł. Poseł i burmistrz zdradzają kulisy sprzedaży fabryki (FILM)

Autosan będzie produkował pojazdy dla wojska

LUDWIK NOWOROLSKI: Autosan ma inwestora. Załoga zostanie przejęta, a fabryka dokapitalizowana

ZWIĄZKOWCY: Jesteśmy szczęśliwi! Na tę wiadomość czekaliśmy dwa lata (WYWIAD, FILM)

OFICJALNIE: Autosan z nowym właścicielem! Polska Grupa Zbrojeniowa kupi fabrykę!

07-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)