REKLAMA
REKLAMA

Zwolniło się miejsce w radzie miasta. Kto w kolejce?

SANOK / PODKARPACIE. Nominacja Marka Karasia na prezesa Zarządu Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Sanoku, sprawiła, że zwolniło się miejsce w Radzie Miasta Sanoka. Łączenie tych funkcji wyklucza ustawa o samorządzie gminnym.

Kto zasiądzie w radzie miasta? Marek Karaś do rady miasta startował w okręgu wyborczym nr 2, z listy Komitetu Wyborczego Łączy Nas Sanok. Liderem tejże listy był obecny burmistrz Tomasz Matuszewski, który zdobył 517 głosów. Drugi na liście, który wszedł do rady był Radosław Wituszyński – 135 głosów. Marek Karaś (132 głosy) wskoczył na miejsce Tomasza Matuszewskiego, gdy ten wygrał drugą turę wyborów.

Kolejną osobą na liście, która w tej sytuacji powinna objąć mandat, jest Piotr Kot (85 głosów). Następne miejsca zajęli: Zbigniew Paszta (72 głosy), Renata Siuta (69 głosów), Elżbieta Klucznik (42 głosy), Lilianna Wiech (37 głosów), Maria Pełechowicz (27 głosów). 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Jest nowy prezes i zarząd w SPGK (VIDEO)

03-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)