REKLAMA
REKLAMA

Ataki wilków. Psy „wydzierane” z bud (DRASTYCZNE ZDJĘCIA)

ZAŁUŻ,WUJSKIE / PODKARPACIE. W Załużu oraz w miejscowości Wujskie wilki coraz śmielej poodchodzą pod domostwa. W ostatnich kilku tygodniach otrzymaliśmy informacje o pięciu atakach i zagryzieniu psów przez wilki. 

Dwa przypadki dotyczyły Wujskiego, trzy miały miejsce w Załużu. Z ostatniego w Wujskiem, sprzed kilku dni, otrzymaliśmy zdjęcia.

ZDJĘCIA ODNALEZIONYCH SZCZĄTKÓW PSA – KLIKNIJ

UWAGA: DRASTYCZNE!

– Został od dosłownie „wydarty” z budy, która znajduje się tuż pod domem. Żyję tu 30 lat, ale nigdy nie mieliśmy problemu z wilkami. Ktoś powie, że trzeba psy chować do domów, albo ogradzać działki. Jest to na pewno rozwiązanie, ale sam fakt takiego bezczelnego ataku wilka powinien dać do myślenia. Dzieci po południami i wieczorami spacerują, bawią się przy domach. Wiem, że było to już wielokrotnie podnoszone, ale musimy o tym mówić. Czy na prawdę dopiero jak dojdzie do jakiejś tragedii, to będzie odpowiednia reakcja? – mówi mieszkaniec Wujskiego, właściciel czworonoga, który przesłał nam załączone zdjęcia. 

Zdjęcie poglądowe

Do podobnych relacji, o zabieraniu przez wilki psów spod budy, dotarliśmy rozmawiając także z mieszkańcami Załuża.

– Rano wstałem do pracy. Była godzina 5. Spojrzałem przez okno, a tam 20 metrów od domu wilk „kończył” naszego psa. Gdy pobiegłem go odgonić, nie specjalnie chciał uciekać – relacjonuje z kolei mieszkaniec Załuża.

O aktualną statystykę dotyczącą ataków wilków na zwierzynę i wyrządzane przez nich szkody, zwróciliśmy się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krośnie. Po otrzymaniu odpowiedzi opublikujemy je na stronie. 

O atakach wilków na psy, ale i bydło czy owce informowaliśmy już wielokrotnie. Między innymi w materiałach: Przejmujące relacje mieszkańców Bieszczad (VIDEO) czy choćby początkiem maja w materiale: Wilki zagryzły osiem psów. Wchodzą na posesje (DRASTYCZNE ZDJĘCIA).

21-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Paweł Wojdak2020-06-16 18:20:25
1 1
Miejsce wilków to lasy. Jeśli podchodzą do domów powinno się do nich strzelać. Widocznie populacja przerosła ilość zapewniającą dostęp do pożywienia naturalnego.
Odpowiedz
Lesnik2020-06-17 10:21:42
0 0
Brzytwa byś miał na nazwisko a i tak byś był TĘPY!!! Kto zabiera zwierzętom im naturalne miejsce ? Jak by co miały jeść tam gdzie są to by się po psa nie fatygował . Ale żeby to wiedzieć trzeba mieć coś w głowie.
Wojciech Broda2020-06-17 00:23:01
1 0
Właścicieli za narażenie psa na niebezpieczeństwo oraz znęcanie się na 10 lat do pierdla albo przykuć do tej samej budy grubym łańcuchem - można im dać do wyboru.
Odpowiedz
Terroryzm państwowy2020-06-17 04:53:01
1 0
Wilki idiotami nie są. Traktowanie ich z perspektywy wielkomiejskiego bambinizmu skutkuje tragediami. Komentujący użalający się nad budą, czy łańcuchem, zapominają, że mają obowiązek wskazywania na złe traktowanie zwierząt domowych i inwentarskich przez ich właścicieli. Rzecz nie jest jednak o tym. Jest o śmierci która wdziera się do ludzkich osad. Jaka jest wartość życia psa? Od czego zależy? A jak RDOŚ wyszacuje odszkodowanie za zagryzione ludzkie dziecko? Jaka to będzie kwota? To nie wilk jest winien. I nie jego natura. To, że nie jest idiotą, wyraźnie świadczy, że idiotyczne są rozwiązania prawne nadane polskiemu państwu. A zidiocenie coraz szerszych mas, tolerujących to, wyzwala i powoduje tragedie.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)