REKLAMA
REKLAMA

AUTOSAN: Gwizdy, krzyki, wyjąca syrena. „Pracownicy są zdeterminowani”

AUTOSAN: Gwizdy, krzyki, wyjąca syrena. „Pracownicy są zdeterminowani”

SANOK / PODKARPACIE. Pracownicy Autosanu przeprowadzili dziś (29 bm.) 15-minutową pikietę pod bramą zakładu. Oczekują podwyżek. Negocjacje z władzami firmy są trudne.

Jeszcze przed poranną pikietą udało nam się zamienić kilka zdań z Ewą Latusek, przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Autosanie.

– Prezes apelował do pracowników, aby wstrzymali się z pikietą. Ludzie są jednak zdeterminowani. Przepraszam, ale nie mam w tej chwili czasu rozmawiać. Teraz muszę przede wszystkim rozmawiać z pracownikami – podkreśliła przewodnicząca.

Już po wszystkim, kilkukrotnie próbowaliśmy porozmawiać z Ewą Latusek. Przewodnicząca nie odbierała jednak telefonu.

Eugeniusz Szymonik, prezes Zarządu Autosan sp. z o.o. miał dziś spotkanie z Radą Nadzorczą spółki. Pomimo kilku prób, także z nim nie udało się nam skontaktować. W sekretariacie zasugerowano nam, aby ponowić próbę kontaktu w środę (30 września). 

AKTUALIZACJA GODZ. 14:30:

Z naszą redakcją skontaktował się pani Ewa Latusek. – Cały czas rozmowy trwają. Jak dojdziemy do porozumienia, będziemy mogli rozmawiać. Na razie nie mamy o czym mówić, więc chciałabym wstrzymać się od komentarzy – powiedziała przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Autosanie.

29-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)