REKLAMA
REKLAMA

Baseny już czynne!

SANOK / PODKARPACIE. Woda w Sanie znacząco opadła, przestał padać deszcz. Z uwagi na brak zagrożenia powodziowego, szybko, bo zaledwie po kilku godzinach przerwy, obiekt Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku wznowił działalność.

Informację potwierdza dyrektor MOSiR Sanok Tomasz Lasyk.

Dzisiaj od godziny 7:00 sanockie baseny są czynne. Serdecznie zapraszamy – mówi szef MOSiRu.

Przypomnijmy, że wczoraj, w momencie największych przyrostów poziomu wody w Sanie, dyrekcja MOSiRu zdecydowała o wyłączeniu obiektu z użytkowania.

Pisaliśmy o tym TUTAJ: Baseny zamknięte. Trwa zabezpieczanie obiektu przed powodzią (ZDJĘCIA)

Na terenie sanockiego MOSiRu, przy Centrum Rehabilitacji i Sportu trwały prace, które miały uchronić obiekt przed zbliżającą się wodą z Sanu. Poziom rzeki rósł gwałtownie, stąd decyzja o zamknięciu basenów i zabezpieczeniu budynku przed ewentualnymi, kolejnymi wzrostami.

Obecnie basen jest bezpieczny. Sytuacja jest jednak dynamiczna, a poziom wody w Sanie zwiększa się w szybkim tempie. Dlatego podjęliśmy decyzję o wyłączeniu basenów z użytkowania – przekazywał nam Tomasz Lasyk, dyrektor MOSiR Sanok.

Przy obiekcie ustawione zostały worki z piaskiem. Również za pomocą worków zabezpieczanebyły studzienki kanalizacji deszczowej.

Zabezpieczyliśmy kanalizację deszczową i sanitarną. W przypadku kolejnych wzrostów poziomu wody w Sanie lub w przypadku wylania Potoku Płowieckiego, basen będzie bezpieczny. Zamknęliśmy obiekt i przeprowadziliśmy potrzebne prace już teraz, aby później nie zabrakło na to czasu – mówił wczoraj Tomasz Lasyk.

Na szczęście, w nocy woda w Sanie opadała i aktualnie znajduje się kilkanaście centymetrów ponad stanem ostrzegawczym. Dlatego możliwe było wznowienie działalności już od godzin porannych.

foto: Tomasz Sowa / archiwum

24-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)