REKLAMA
REKLAMA

Baseny zamknięte. Trwa zabezpieczanie obiektu przed powodzią (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na terenie Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku trwają prace mające na celu zabezpieczenie obiektu przed nadejściem wody. Układane są worki z piaskiem, zabezpieczane studzienki kanalizacji deszczowej.

Zdjęcia lub materiały video ze skutkami intensywnych opadów można nadsyłać na naszą skrzynkę mailową: redakcja@esanok.pl

Na terenie sanockiego MOSiRu, przy Centrum Rehabilitacji i Sportu trwają prace, które mają uchronić obiekt przed zbliżającą się wodą z Sanu. W ostatnich godzinach poziom rzeki rośnie gwałtownie, stąd decyzja o zamknięciu basenów i zabezpieczeniu budynku przed ewentualnymi, kolejnymi wzrostami.

Obecnie basen jest bezpieczny. Sytuacja jest jednak dynamiczna, a poziom wody w Sanie zwiększa się w szybkim tempie. Dlatego podjęliśmy decyzję o wyłączeniu basenów z użytkowania – przekazuje Tomasz Lasyk, dyrektor MOSiR Sanok.

Przy obiekcie ustawiane są worki z piaskiem. Również za pomocą worków zabezpieczane są studzienki kanalizacji deszczowej.

Zabezpieczyliśmy kanalizację deszczową i sanitarną. W przypadku kolejnych wzrostów poziomu wody w Sanie lub w przypadku wylania Potoku Płowieckiego, basen będzie bezpieczny. Zamknęliśmy obiekt i przeprowadziliśmy potrzebne prace już teraz, aby później nie zabrakło na to czasu – mówi Tomasz Lasyk.

Sytuacja jest monitorowana przez pracowników MOSiR na bieżąco. W zależności od rozwoju sytuacji, mają być podejmowane kolejne decyzje.

Basen będzie nieczynny do odwołania, ale jak przekazuje dyrektor Lasyk, jeśli aura będzie sprzyjać, a woda zacznie opadać, obiekty CRiS będą znów dostępne dla mieszkańców.

23-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)