REKLAMA
REKLAMA

Będzie II etap obwodnicy Sanoka! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj rano na konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wiceminister Rafał Weber ogłosili plan budowy 100 obwodnic. W programie na kolejne lata znalazł się II etap obwodnicy Sanoka!

To informacja z ostatniej chwili. Po godzinie 10:00 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w towarzystwie swojego współpracownika wiceministra Rafała Webera ogłosił szczegóły programu budowy 100 obwodnic miast i miasteczek.

Polacy mają prawo żyć w bezpiecznych miejscowościach, mają prawo korzystać z bezpiecznych dróg, wreszcie mają prawo do miejscowości gdzie nie występują korki, zatory i nie dominuje zatrute spalinami powietrze, hałas. Dlatego też rząd PiS i Zjednoczonej Prawicy realizuje wiele programów, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, komfortowa i przewidywalna podróż, a także zwiększenie dbałości o środowisko – powiedział na starcie konferencji minister Andrzej Adamczyk.

Założenia związane z poprawą bezpieczeństwa i komfortu na drogach mają zostać zrealizowane między innymi dzięki „Programowi budowy 100 obwodnic”. 100 zadań za 28 mld zł – to główna statystyka dotycząca programu.

Podczas konferencji zaprezentowano grafiki, na których przedstawiono miejscowości w poszczególnych województwach, w których powstaną obwodnice w najbliższych latach. Na Podkarpaciu postawiono na: Brzostek i Kołaczyce, Kolbuszową, Jasło, Miejsce Piastowe, Nową Dębę, Pilzno, Przemyśl i Sanok – II etap.

screen z programu TVP Info

O możliwości umieszczenia II etapu obwodnicy Sanoka na liście dróg do wybudowania w ramach programu na najbliższe lata mówiono z dużą nadzieją w grudniu 2019 roku podczas spotkania przedstawicieli GDDKiA, dziennikarzy, parlamentarzystów i samorządowców na terenie oddanej niedawno, pierwszej części sanockiej obwodnicy. Wspomniał o tym poseł Ziemi Sanockiej Piotr Uruski. – Jest szansa, że Sanok doczeka się budowy drugiego etapu obwodnicy, czyli skomunikowania istniejącej obwodnicy z DK 28 przez rzekę San. Mianowicie istnieje duże prawdopodobieństwo, że na kolejny etap tej ważnej dla sanoczan inwestycji znajdą się środki w ramach rządowego programu „100 obwodnic”.

Dzisiaj ministerstwo potwierdziło te zamiary. Starań o II etap było wiele. Czynił je od dłuższego czasu Piotr Uruski.

Wkrótce więcej informacji na temat projektu budowy II etapu obwodnicy Sanoka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

OBWODNICA SANOKA OTWARTA! Pierwsze samochody jadą nową drogą (VIDEO, ZDJĘCIA)

źródło: Red., TVP Info, materiały nadesłane

08-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)