REKLAMA
REKLAMA

Będzie II etap obwodnicy Sanoka! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj rano na konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wiceminister Rafał Weber ogłosili plan budowy 100 obwodnic. W programie na kolejne lata znalazł się II etap obwodnicy Sanoka!

To informacja z ostatniej chwili. Po godzinie 10:00 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w towarzystwie swojego współpracownika wiceministra Rafała Webera ogłosił szczegóły programu budowy 100 obwodnic miast i miasteczek.

Polacy mają prawo żyć w bezpiecznych miejscowościach, mają prawo korzystać z bezpiecznych dróg, wreszcie mają prawo do miejscowości gdzie nie występują korki, zatory i nie dominuje zatrute spalinami powietrze, hałas. Dlatego też rząd PiS i Zjednoczonej Prawicy realizuje wiele programów, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, komfortowa i przewidywalna podróż, a także zwiększenie dbałości o środowisko – powiedział na starcie konferencji minister Andrzej Adamczyk.

Założenia związane z poprawą bezpieczeństwa i komfortu na drogach mają zostać zrealizowane między innymi dzięki „Programowi budowy 100 obwodnic”. 100 zadań za 28 mld zł – to główna statystyka dotycząca programu.

Podczas konferencji zaprezentowano grafiki, na których przedstawiono miejscowości w poszczególnych województwach, w których powstaną obwodnice w najbliższych latach. Na Podkarpaciu postawiono na: Brzostek i Kołaczyce, Kolbuszową, Jasło, Miejsce Piastowe, Nową Dębę, Pilzno, Przemyśl i Sanok – II etap.

screen z programu TVP Info

O możliwości umieszczenia II etapu obwodnicy Sanoka na liście dróg do wybudowania w ramach programu na najbliższe lata mówiono z dużą nadzieją w grudniu 2019 roku podczas spotkania przedstawicieli GDDKiA, dziennikarzy, parlamentarzystów i samorządowców na terenie oddanej niedawno, pierwszej części sanockiej obwodnicy. Wspomniał o tym poseł Ziemi Sanockiej Piotr Uruski. – Jest szansa, że Sanok doczeka się budowy drugiego etapu obwodnicy, czyli skomunikowania istniejącej obwodnicy z DK 28 przez rzekę San. Mianowicie istnieje duże prawdopodobieństwo, że na kolejny etap tej ważnej dla sanoczan inwestycji znajdą się środki w ramach rządowego programu „100 obwodnic”.

Dzisiaj ministerstwo potwierdziło te zamiary. Starań o II etap było wiele. Czynił je od dłuższego czasu Piotr Uruski.

Wkrótce więcej informacji na temat projektu budowy II etapu obwodnicy Sanoka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

OBWODNICA SANOKA OTWARTA! Pierwsze samochody jadą nową drogą (VIDEO, ZDJĘCIA)

źródło: Red., TVP Info, materiały nadesłane

08-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)