REKLAMA
REKLAMA

Blisko 20 żubrów odwiedziło Hoczew. ZOBACZ VIDEO

Blisko 20 żubrów odwiedziło Hoczew. ZOBACZ VIDEO

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Stado żubrów liczące niespełna 20 osobników odwiedziło Hoczew. Nagranie video z tej wizyty przesyła do nas Czytelnik portalu. Zapraszamy do obejrzenia.

Populacja żubra w Bieszczadach powiększa się, czego dowodem jest statystyka podawana co roku przez leśników. Pod koniec 2018 roku w krainie Biesa i Czada żyło około 500 osobników. Tymczasem niespełna rok później doliczono się ich o 50 więcej. Edward Marszałek, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Krośnie informował w TVP Info, że w ostatnich latach można zaobserwować wyraźny przyrost liczebności żubrów. Przypomniał, że w 2012 r. doliczono się 256 dzikich żubrów, w 2013 r. – 270, rok później – 303.

Najczęściej, bieszczadzkie żubry obserwowane są przez turystów w znanej w całej Polsce zagrodzie w Mucznem w gminie Lutowiska. Znajduje się ona przy drodze Stuposiany – Tarnawa Niżna, nad potokiem Czerwonym, ok. 2 km przed miejscowością Muczne. Na stronie internetowej gminy Lutowiska czytamy między innymi, że zagroda zajmuję powierzchnię leśną ok. 7 ha i pozwala obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Teren porośnięty jest starymi jodłami i świerkami, a przez środek przepływa potok dostarczający żubrom wody. Dla zwiedzających przygotowano tarasy widokowe zapewniają możliwość obserwacji żubrów niezależnie od pogody. Obiekt służy edukacji przyrodniczej i jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu. Żubry oglądać można codziennie w godzinach 9:00-19:00. Zwiedzanie jest bezpłatne.

W ostatnich dniach, żubry żyjące dziko poza zagrodą w Mucznem zawędrowały do Hoczwi w powiecie leskim. Video z tej przechadzki przesyła nam Internauta.

źródło: Red., TVP Info, gmina Lutowiska, materiały nadesłane

foto: zdjęcie poglądowe / pixabay.com

14-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)