REKLAMA
REKLAMA

Brązowy medal MP dla Parnas Stara Wieś! (FOTO)

SPORT / PODKARPACIE. W zakończonych 13.09.2020 Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów II Liga Ogólnopolska w szachach seniorska drużyna LKS PARNAS Stara Wieś odniosła ogromny sukces i zdobyła historyczny brązowy medal, co oznacza także bezpośredni, równie historyczny awans do I ligi na następny sezon. Mistrzowska impreza odbyła się w dniach 5-13 września w Poroninie.

Drużyna zanotowała 7 zwycięstw i 2 minimalne porażki i z identycznym, jak dwie pierwsze drużyny dorobkiem 14 punktów meczowych, zajęła trzecie miejsce, minimalnie ustępując tzw, małymi punktami dwóm szachowym potęgom: Polonii Wrocław i Wrocławskiemu Klubowi Szachowemu Kopernik.

Swoistą wisienką na torcie były także indywidualne wyniki Tomasza Jaskółki (2 miejsce na swojej szachownicy) i Macieja Marszałka (1 miejsce na 3 szachownicy). Brązowy medal LKS PARNAS Stara Wieś stanowi swoiste ukoronowanie 24 historii klubu, a także jest najlepszym ostatnimi laty występem drużyn z województwa podkarpackiego w cyklu II ligi.

Drużynie życzymy dalszych sukcesów w pierwszoligowych zmaganiach w roku 2021.

W tym miejscu podziękowania należą się dla władz Gminy Brzozów za udzielane wsparcie, a wszystkich chętnych młodych adeptów zapraszamy w Klubowe progi celem rozwijania szachowej pasji.

foto: Krzysztof Skiba / Fic Wiesław
autor korespondencji: Fic Wiesław

17-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)