REKLAMA
REKLAMA

Codzienne połączenia kolejowe na linii Sanok – Nowy Łupków

Na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Infrastruktury Sejmiku Województwa Podkarpackiego (23 bm.), Monika Brewczak radna wojewódzka, w porozumieniu z powiatem sanockim, złożyła wniosek o wprowadzenie do budżetu województwa zadania: „Wznowienie połączeń codziennych kolejowych na linii Sanok – Nowy Łupków”. Komisja jednomyślnie przyjęła wniosek.

Koszt zadania realizowanego od lipca do grudnia 2021 r. przy założeniu dwóch par pociągów na dobę to ok. 600 000 zł. Powiat Sanocki również zadeklarował możliwość przeznaczenia określonych środków finansowych na ten cel. Wysokość koniecznej dotacji obniżą wpływy z biletów.

Mamy nadzieję, że przywrócenie na tej linii stałego połączenia kolejowego przyczyni się do zmniejszenia wykluczenia komunikacyjnego ludności zamieszkującej południowo-wschodnią część powiatu sanockiego, zaś w sezonie wakacyjnym będzie stanowiło rozszerzenie oferty turystycznej.

Osiągniecie oczekiwanych efektów, (masowego korzystania z kolei), jest możliwe tylko w warunkach dłuższego okresu czasu, co pozwoliłoby w oparciu o te połączenia np. budować trwałe plany dojazdu do pracy lub szkoły.

foto: archiwum UMWP

Starostwo Powiatowe w Sanoku

28-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)