REKLAMA
REKLAMA

Czy zaszczepisz się przeciw COVID-19? ANKIETA

SANOK / PODKARPACIE. W wielu krajach Europy luzowane są obostrzenia wprowadzone po wybuchu pandemii koronawirusa. Wydaje się, że najgorsze za nami. Niektórzy specjaliści zaznaczają jednak, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych szczytów zachorowań jak i tego, że wirus będzie towarzyszył nam przez dłuższy czas. Sposobem na poradzenie sobie z takim scenariuszem ma być szczepionka, nad którą pracują zespoły na całym świecie. Czy zaszczepisz się przeciw COVID-19, jeżeli będzie taka możliwość? Zapraszamy do wypowiedzenia się w ankiecie.

grafika poglądowa

Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że wzrost zachorowań może nastąpić w każdej chwili. Nie możemy zakładać, że tylko dlatego, że choroba w wielu krajach jest w fazie wygaszania, a liczba chorych maleje, możemy odpuścić – mówił na niedawnej konferencji prasowej dr Mike Ryan, dyrektor wykonawczy WHO cytowany przez Onet.pl.

Specjaliści przestrzegają zarówno przed drugą falą zachorowań czy też kolejnymi szczytami, ale również przed tym, że aktualnie „wygrana” bitwa z koronawirusem, nie oznacza jeszcze wygranej wojny.

Dlatego też na świecie trwa wyścig koncernów, firm i zespołów naukowych, które pracują nad stworzeniem szczepionki. Jak podaje Dziennik.pl, prace dotyczą około 120 szczepionek. Prognozy szacujące najbliższy termin na wynalezienie i przebadanie skutecznego i bezpiecznego preparatu mówią o październiku 2020 roku.

W wielu miejscach na całym świecie toczone są dyskusje o przymusowych szczepieniach. W Polsce również. Za kilka dni w Warszawie, ale również w innych miastach, a także państwach ma odbyć się IV Międzynarodowy Protest Przeciw Przymusowi Szczepień. Jak mówią organizatorzy, celem jest fundamentalna wolność, sprzeciw wobec planów globalnej kontroli i przymusu procedur medycznych, w tym szczepień wyrażony w globalnym apelu do wszystkich rządów i parlamentów świata.

Minister Zdrowia w imieniu polskiego rządu powiedział jednoznacznie – wszyscy Polacy muszą być wyszczepieni, co zgodnie z planami Billa Gatesa, ma potwierdzić elektroniczny certyfikat, a jego brak wiązać się z dyskryminacją i ograniczeniem podstawowych praw. Generowany medialnie „kryzys koronawirusowy“ i szczepionki mają być wykorzystane do masowej i stałej ekspansji globalnej kontroli i wdrażania totalitarnych rozwiązań – zaznaczają organizatorzy protestu.

W ostatnim czasie kilka ośrodków badało nastawienie społeczeństwa na ewentualność szczepień przeciwko COVID-19. Nie będziemy przytaczać tutaj wyników, aby nie wpływać na Państwa wybór.

Zapraszamy więc do wzięcia udziału w ankiecie wszystkich zarejestrowanych użytkowników naszego portalu

Czy zaszczepisz się przeciw COVID-19, jeśli będzie taka możliwość?

Czy zaszczepisz się przeciw COVID-19?

Jeśli naukowcy opracują szczepionkę na COVID-19, czy zaszczepisz się?


TAK
NIE
NIE WIEM
Już głosowałeś w tej ankiecie. Zobacz wyniki głosowania.
Pokaż wyniki głosowania.
TAK (10)
NIE (29)
NIE WIEM (1)
Zagłosuj.
02-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się

Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Kto przy zdrowych zmysłach2020-06-02 11:37:25
1 0
Da sobie wstrzykiwać świństwo jak adiuwanty czy rtęć i Bóg sam wie jeszcze jakie świństwa ?
Odpowiedz
Kto wierzy Szumowskiemu i ile zarobiła jego rodzina na pandemii i znajomi królika?2020-06-02 11:39:44
2 0
Czy ktoś wie co zawierają szczepionki i kto to bada ? Jakie będą skutki uboczne i po jakim czasie?
Odpowiedz
naukowcy, lekarze, służba zdrowia ? 2020-06-02 12:19:28
1 1
"Służba zdrowia" zabija na świecie około 56 milionów dzieci czy więc im wszystkim można wierzyć? Czy 56 milionów dzieci mordowanych rocznie przez przemysł aborcyjny nie skutkuje tym, że do tych ludzi można mieć ograniczone zaufanie ? WHO czyli Światowa Organizacja Zdrowia zaleca aborcję i LGBT
Odpowiedz
Gratulacje2020-06-02 15:43:04
2 2
Gratulacje i brawa dla ludzi którzy nie będą się szczepić !
Odpowiedz
Jadzia Kraska Szałankiewicz2020-06-02 16:55:18
1 0
Nie
Odpowiedz
zname besti2020-06-02 18:01:33
1 0
Na youtube krążą filmiki ze razem ze szczepionką na covid wstrzykiwane będą czipy. Przepowiednia się spełnia
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)