REKLAMA
REKLAMA

Działają na pierwszej linii frontu. Dziękujemy!

Od kilku tygodni ratownicy medyczni Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Sanoku działają na pierwszej linii frontu walki z wirusem COVID – 19. Wyjeżdżając do pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem muszą zachowywać szczególną ostrożność przy wykonywaniu medycznych czynności ratunkowych i transporcie do szpitala.

Oprócz udzielania pomocy w nagłych zachorowaniach i wypadkach Pogotowie podjęło nowe zadania. Zostały uruchomione dwa dodatkowe zespoły. Jeden do transportu osób potencjalnie zakażonych z miejsca zamieszkania, przychodni, szpitali do oddziału zakaźnego w Sanoku, jak również pacjentów już ze zdiagnozowanym zakażeniem COVID – 19 do szpitala w Łańcucie oraz drugi zespół do pobierania wymazów od osób przebywających w kwarantannie i ich transport do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Pragniemy podziękować serdecznie wszystkim tym, którzy włączyli się w akcję pomocy Bieszczadzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu. Dziękujemy Państwu za to, że w tak trudnym dla nas czasie nie pozostaliśmy sami, możemy liczyć na wsparcie nie tylko władz państwowych i samorządowych, ale również całego społeczeństwa.

Dziękujemy:

Panu Staroście Sanockiemu Stanisławowi Chęciowi, władzom samorządowym za wszystkie działania mające na celu niesienie pomocy dla Bieszczadzkiego Pogotowia, panu Burmistrzowi Tomaszowi Matuszewskiemu oraz spółce SPGK za pomoc i udostępnienie myjni samochodowej, gdzie będzie odbywało się mycie i dezynfekcja karetek, panu przewodniczącemu Rady Miejskiej Czesławowi Łucowi i Radnym Miasta i Gminy Zagórz, którzy przekazują swoje diety na wsparcie Bieszczadzkiego Pogotowia, dyrekcji Lasów Państwowych i Nadleśnictwom: w Lutowiskach, Komańczy, Cisnej, Baligrodzie, Stuposianach, Rymanowie, Brzozowie i Ustrzykach Dolnych za wsparcie finansowe, panu radnemu Damianowi Biskupowi oraz spółce Buksan – Łyko za przekazane maseczki dla pacjentów, pani Rektor i pracownikom Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku – za zorganizowanie akcji produkcji przyłbic ochronnych dla ratowników oraz firmom i osobom, które zaangażowały się w akcję, panu Wojtkowi Pajestce za koordynowanie wszystkich działań, właścicielowi Baru Kebab za pomoc rzeczową oraz dostarczenie posiłków dla ratowników medycznych przebywających na kwarantannie i Pizzerii Alcatraz za deklarację pomocy w tym zakresie w razie konieczności, wszystkim osobom zaangażowanym w akcję szycia maseczek.

Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli oraz wszystkim tym, którzy nie zostali wymienieni, a których praca i wkład przyczyniły się na rzecz niesienia pomocy Bieszczadzkiemu Pogotowiu Ratunkowemu SP ZOZ w Sanoku kierując do nich wszystkich szczere wyrazy wdzięczności.

Potrzeby ratownictwa medycznego każdego dnia stają się coraz większe. Potrzebujemy pilnie niezbędnych środków ochrony osobistej i sprzętu do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów oraz ratowników medycznych. W związku z powyższym zwracam się gorąco do Państwa z prośbą o dalszą pomoc w walce z epidemią. Państwa wsparcie będzie dla nas ogromną pomocą.

Za zebrane środki pogotowie będzie sukcesywnie kupować jednorazowe środki ochrony indywidualnej, sprzęt do dezynfekcji karetek oraz aparaturę medyczną.

Z wyrazami szacunku i wdzięczności
Beata Pieszczoch

Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku podaję numer konta:

Bank Pekao S.A.: 76 1240 1792 1111 0010 9787 6493
Przelewy z dopiskiem : BPR – pomoc koronawirus

28-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)