REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA / GMINA DYDNIA: Maseczki dla mieszkańców (ZDJĘCIA)

GMINA DYDNIA / PODKARPACIE. Włodarze Gminy Dydnia podjęli decyzję o zaopatrzeniu mieszkańców w maseczki ochronne. Wcześniej zakupiono odpowiednią ilość maseczek. Dodatkowo kilka mieszkanek gminy zajęło się szyciem. Łącznie wyprodukowały blisko 2000 maseczek. W rozdaniu środków ochrony pomogą strażacy OSP.

Zaczynamy dystrybucję maseczek dla mieszkańców naszej gminy

Szanowni Państwo,

Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Gminy Dydnia podjęliśmy działania związane z zaopatrzeniem naszych mieszkańców w maseczki ochronne. Zakupiliśmy niezbędne materiały, a grupa kilku wyjątkowych Pań z naszej gminy zajmuje się szyciem maseczek. Do dziś nasze Panie wyprodukowały blisko 2000 maseczek i codziennie szyją następne.

500 szt. maseczek otrzymał brzozowski Szpital, po kilkadziesiąt sztuk NZOZ w Krzemiennej i Policja, część jest w dyspozycji Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz Urzędu Gminy.

Dziś rozpoczynamy dystrybucję maseczek wśród naszych mieszkańców dzięki uprzejmości i pomocy strażaków naszych gminnych jednostek OSP. Maseczki, które Państwo otrzymacie do domów są wielokrotnego użycia. Instrukcja stosowania maseczki znajduje się poniżej.

Maseczki są zapakowane do kopert, (2 szt. maseczek w 1 kopercie).

Wraz z maseczkami przekazujemy dużo zdrowia i uśmiechu.

Pozdrawiam
Wójt Gminy Dydnia
Alicja Pocałuń

AKTUALIZACJA:

Gmina zabezpieczyła łącznie 4000 maseczek. Niemal wszystkie zostały już rozdysponowane wśród mieszkańców. W pierwszej kolejności 600 maseczek przekazano szpitalowi w Brzozowie. Zakupione maseczki przekazano również strażakom i pracownikom ZGK i GOPS. Do mieszkańców trafiły głównie maseczki uszyte przez wolontariuszy.

Instrukcja używania maseczki ochronnej

źródło: Gmina Dydnia

foto nagłówek: zdjęcie poglądowe

09-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)