REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Aktualna kadra STSu Sanok

SANOK / PODKARPACIE. 24 zawodników znajduje się obecnie na liście szerokiej kadry STSu Sanok przed zbliżającym się powrotem na tafle polskiej ekstraligi. W ostatnich dniach kontrakt z klubem podpisał Konrad Filipek. 20-letni sanoczanin miał ofertę z Zagłębia Sosnowiec, lecz zdecydował się kontynuować karierę w rodzinnym mieście.

Odrzuciłem ofertę z Sosnowca, bo chcę pomóc sanockiej drużynie powrócić na właściwe tory – powiedział Konrad Filipek.

Napastnik w poprzednim sezonie był najlepszym strzelcem w MHL (22 bramki i 18 asyst w 13 meczach) oraz młodzieżowcem w drugiej lidze słowackiej (11 bramek, 14 asyst w 19 meczach). Wystąpił też w Mistrzostwach Świata IB do lat 18 (5 meczów, 2 bramki i 1 asysta) oraz w Kadrze PZHL rozegrał w PHL 6 meczów i zdobył 1 bramkę.

Sanoczanie pierwszy trening na lodzie rozpoczną w poniedziałek 3 sierpnia. Znany jest już wstępny plan sparingów przed sezonem i tak 18 sierpnia w Sanoku z Comarch Cracovią, 21 sierpnia wyjazd do Sosnowca, 1 września wyjazd do Krakowa i planowany jest mecz domowy z Humenne 4 września.

W sierpniu trener Marek Ziętara podczas treningów na lodzie będzie się przyglądał zawodnikom pod kątem przydatności do drużyny. Oprócz grupy utalentowanej młodzieży pojawią się też zawodnicy testowani.

Władze klubu podkreślają, że pierwszy sezon będzie bardzo trudny, ale ważny i przełomowy dla obudowy hokeja w Sanoku. – Wiem, że kibice życzyliby sobie ogłaszanie kolejnych transferów. Ale zdajemy sobie sprawę jakie mamy obecnie realia i finanse w klubie. Pracujemy owszem nad dwoma, trzema transferami które są w zasięgu naszego budżetu – wyjaśnia prezes Michał Radwański. – Liczymy cały czas na wsparcie i zrozumienie naszych kibiców, bo początki zawsze są trudne ale też wiemy, że musimy dać szansę naszym wychowankom a kto z nich ją wykorzysta to już trener zdecyduje – dodaje.

Obecna szeroka kadra STS Sanok:

Bramkarze: Patrik Spěšný, Kacper Wojciechowski, Mateusz Buczek

Obrońcy: Bogusław Rąpała, Kamil Olearczyk, Tomasz Skokan, Hubert Demkowicz, Bartosz Florczak, Karol Biłas, Wiktor Dżugan, Tymoteusz Glazer, Jakub Najsarek

Napastnicy: Marek Strzyżowski, Marcin Biały, Mateusz Wilusz, Konrad Filipek, Maciej Witan, Szymon Dobosz, Damian Ginda, Szymon Fus, Łukasz Łyko, Adrian Dusznik, Maciej Bielec, Mateusz Rogos.

Foto: Tomasz Sowa

źródło: hokej.net

31-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)