REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Rowerzyści przejadą przez teren sanockiej komendy policji (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Nie milkną echa decyzji o zamontowano znaków zamykających ruch pojazdów na części terenu administrowanego przez sanocką komendę policji. Sprawa wywołała spore zainteresowanie, gdyż z traktu nad Sanem korzysta wielu sanoczan. Rękę wyciągnięto do rowerzystów, poprzez dodanie tabliczki T-22 wskazującą, że zakaz nie dotyczy rowerów jednośladowych.

Temat poruszaliśmy po zasygnalizowaniu go przez kilku Czytelników naszego portalu: SANOK: Zamknięty przejazd przez teren komendy policji (ZDJĘCIA).

Zwrócili oni uwagę na nowe oznakowanie zainstalowane na terenie komendy policji w Sanoku. W dwóch miejscach ustawiono znak B1, czyli zakaz ruchu w obu kierunkach, z tabliczką informującą kogo to obostrzenie nie dotyczy.

Pojawiły się głosy sprzeciwu wobec takiej decyzji, argumentowane między innymi tym, że wielu mieszkańców dojeżdża pojazdami nad pobliskie stawy. Mówiono w tym kontekście również o osobach z niepełnosprawnościami. Wskazywano, że z traktu chętnie korzystali również rowerzyści.

Właśnie wobec tych ostatnich poczyniono starania, aby znów mogli poruszać się opisywanym odcinkiem. Wczoraj zainstalowano dodatkową tabliczkę, znak T-22, który w tym przypadku mówi o wyłączeniu z zakazu ruchu rowerów jednośladowych.

Aktualnie zatem, przez teren komendy mogą przechodzić piesi oraz przejeżdżać rowerzyści, a także osoby wymienione na wcześniej zamontowanym znaku. Przypomnijmy, że odstępstwa dotyczą:

– Pojazdów służbowych policji
– Instytucji współpracujących, zatrudnionych w KPP Sanok,
– Interesantów,
– Właścicieli działek nr 58/31 i nr 58/129.

Z naszych informacji wynika, że trwają rozmowy i działania nastawione na uruchomienie możliwości poruszania się w tamtej okolicy również pojazdów. O szczegółach poinformujemy w kolejnych publikacjach.

06-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)