REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Zdezelowany samochód na ulicy od kilku miesięcy (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Mieszkańcy Zagórza poinformowali nas o zdezelowanym samochodzie osobowym, który od kilku tygodni stoi na ulicy tuż obok parkingu przy kościele. Zapytaliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku o to czy sprawa jest znana oraz co można zrobić w tego typu sytuacjach.

Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy od mieszkańca Zagórza.

Chodzi o ulicę Kruczą tuż obok parkingu na Nowym Zagórzu, przy kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika. Od kilku miesięcy stoi na niej samochód osobowy.

Pojazd ma wyraźne ślady uderzenia w bok, wgniecione są drzwi po stronie kierowcy. Z samochodu odstają kawałki metalu. Ktoś prowizorycznie zabezpieczył uszkodzone elementy taśmą.

Sprawa jest znana policji. Mieszkańcy Zagórza zgłaszali ją w miejscowym posterunku. Potwierdza to asp. Izabela Rowińska-Ciępiel, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Samochód ten uczestniczył w zdarzeniu drogowym kilka miesięcy temu. Należy do obcokrajowca, który zobowiązał się do usunięcia pojazdu – mówi asp. Izabela Rowińska-Ciępiel.

Gdy jest możliwe ustalenie właściciela pojazdu (w tym przypadku tak), a samochód nie zagraża bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego, policja nie ma możliwości prawnych, aby odholować auto. Podstawą jest tutaj art. 130A prawa o ruchu drogowym.

Jedyną możliwością na usunięcie pojazdu z parkingu wydaje się być nakaz wydany przez właściciela terenu.

Wpływ na to, że samochód nadal stoi zaparkowany w tym samym miejscu może mieć pandemia koronawirusa. W ostatnim czasie możliwość skorzystania z usług niektórych firm była ograniczona.

źródło: Red., materiały nadesłane

24-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)