REKLAMA
REKLAMA

Jakub Sujkowski z Wilków z powołaniem na eliminacje do mistrzostw świata (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wychowanek TravelPL Wilków Sanok Jakub Sujkowski otrzymał powołanie do reprezentacji Polski seniorów na eliminacje do mistrzostw świata w unihokeju, które w dniach 30 stycznia – 2 lutego br. w duńskim Frederikshavn.

Popularny „Suja” w tym roku skończy 23 lata. Od początku istnienia klubu jest zawodnikiem TravelPL Wilków Sanok i od czterech sezonów jego czołową postacią. Wyróżniająca postawa na parkietach ekstraligi unihokeja zaowocowała trzy lata temu, kiedy napastnik „Watahy” został po raz pierwszy zauważony przez trenerów kadry seniorów Jana Holovkę i Libora Hrčeka. Ponadprzeciętne umiejętności pozwalają Kubie regularnie otrzymywać powołania na kolejne zgrupowania.

Jakub Sujkowski ma za sobą udany dla reprezentacji turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata, który odbył się w 2018 roku w Estonii oraz turniej główny mistrzostw świata zorganizowany pod koniec tego samego roku w Czechach. Warto przypomnieć, że zawodnik Wilków zdobył bramkę w spotkaniu przeciwko ówczesnym i aktualnym mistrzom świata Finom.

Teraz przed Kubą kolejne reprezentacyjne wyzwanie. Czescy trenerzy reprezentacji Polski powołali sanoczanina na eliminacje do czempionatu, które odbędą się w dniach 30 stycznia – 2 lutego br. w duńskim Frederikshavn. Polska zagra w grupie ze Szwecją, Słowenią i Ukrainą. W grupie B zagrają z kolei: Dania, Estonia, Wielka Brytania i Islandia. Z każdego z turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw zakwalifikują się trzy ekipy.

Turniej główny odbędzie się w grudniu w Finlandii.

Sam fakt, że trener wybrał mnie do reprezentowania kraju bardzo wiele dla mnie znaczy, podbudowuje i motywuje do dalszej pracy, wzmacniając przy tym nastawienie psychiczne – mówi Jakub Sujkowski, zawodnik Wilków Sanok i reprezentacji Polski seniorów. – Każde zgrupowanie kadry daje bardzo dużo pod względem motorycznym i technicznym. Z każdego przywożę wiele doświadczeń, ale również sporo ciekawych pomysłów na ćwiczenie schematów dla Wilków. Staramy się je wprowadzać podczas treningów, podkręcać tempo i poprawiać naszą grę. Trener Jan Holovka jest mega pozytywnym człowiekiem, dużo nam podpowiada i pomaga. Na każdym zgrupowaniu mamy ciężkie treningi. W kadrze panuje wspaniała atmosfera.

Sponsorzy i Partnerzy TravelPL Wilków Sanok w sezonie 2019/2020:

foto (3): Tomasz Sowa

10-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)