REKLAMA
REKLAMA

Jakub Sujkowski z Wilków z powołaniem na eliminacje do mistrzostw świata (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Wychowanek TravelPL Wilków Sanok Jakub Sujkowski otrzymał powołanie do reprezentacji Polski seniorów na eliminacje do mistrzostw świata w unihokeju, które w dniach 30 stycznia – 2 lutego br. w duńskim Frederikshavn.

Popularny „Suja” w tym roku skończy 23 lata. Od początku istnienia klubu jest zawodnikiem TravelPL Wilków Sanok i od czterech sezonów jego czołową postacią. Wyróżniająca postawa na parkietach ekstraligi unihokeja zaowocowała trzy lata temu, kiedy napastnik „Watahy” został po raz pierwszy zauważony przez trenerów kadry seniorów Jana Holovkę i Libora Hrčeka. Ponadprzeciętne umiejętności pozwalają Kubie regularnie otrzymywać powołania na kolejne zgrupowania.

Jakub Sujkowski ma za sobą udany dla reprezentacji turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata, który odbył się w 2018 roku w Estonii oraz turniej główny mistrzostw świata zorganizowany pod koniec tego samego roku w Czechach. Warto przypomnieć, że zawodnik Wilków zdobył bramkę w spotkaniu przeciwko ówczesnym i aktualnym mistrzom świata Finom.

Teraz przed Kubą kolejne reprezentacyjne wyzwanie. Czescy trenerzy reprezentacji Polski powołali sanoczanina na eliminacje do czempionatu, które odbędą się w dniach 30 stycznia – 2 lutego br. w duńskim Frederikshavn. Polska zagra w grupie ze Szwecją, Słowenią i Ukrainą. W grupie B zagrają z kolei: Dania, Estonia, Wielka Brytania i Islandia. Z każdego z turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw zakwalifikują się trzy ekipy.

Turniej główny odbędzie się w grudniu w Finlandii.

Sam fakt, że trener wybrał mnie do reprezentowania kraju bardzo wiele dla mnie znaczy, podbudowuje i motywuje do dalszej pracy, wzmacniając przy tym nastawienie psychiczne – mówi Jakub Sujkowski, zawodnik Wilków Sanok i reprezentacji Polski seniorów. – Każde zgrupowanie kadry daje bardzo dużo pod względem motorycznym i technicznym. Z każdego przywożę wiele doświadczeń, ale również sporo ciekawych pomysłów na ćwiczenie schematów dla Wilków. Staramy się je wprowadzać podczas treningów, podkręcać tempo i poprawiać naszą grę. Trener Jan Holovka jest mega pozytywnym człowiekiem, dużo nam podpowiada i pomaga. Na każdym zgrupowaniu mamy ciężkie treningi. W kadrze panuje wspaniała atmosfera.

Sponsorzy i Partnerzy TravelPL Wilków Sanok w sezonie 2019/2020:

foto (3): Tomasz Sowa

10-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)