KARATE: Niebieszczany z tytułami na Podkarpaciu (ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZAN / PODKARPACIE. Udane zawody za zawodnikami UKS Karate Kyokushin KUMITE Niebieszczany. Podczas XXII Pucharu Podkarpacia w Mielcu Jakub Oklejewicz zdobył tytuł mistrza województwa, a Damian Wojtuszewski wicemistrza. Były również miejsca na najniższym stopniu podium.

W sobotę 29 lutego w Mielcu odbył się XXII Puchar Podkarpacia z udziałem ponad 200 zawodników z 16 klubów. Jakub Oklejewicz z klubu UKS Karate Kyokushin KUMITE, startując w kategorii młodzików +60, w swoim debiucie, zajął 1. miejsce zdobywając tytuł mistrza Podkarpacia.

Damian Wojtuszewski kat. kadet +40 kg zdobył z kolei tytuł wicemistrza Podkarpacia. Startował w otwartej kategorii, ważąc 42 kg, był najlżejszym zawodnikiem, pokonywał chłopaków ważących ponad 10 kg więcej. Niestety w finale po zaciętej dogrywce, po dyskusyjnym werdykcie sędziego maty, przegrał z cięższym i o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem.

3 miejsca zajęły dziewczyny z sekcji prowadzonej przez nasz klub w Nowotańcu: Natalia Kabala i Kinga Małek, obie w kat. kadetki -35 kg.

Na walce o finał zakończył swoje zmagania Miłosz Szczepański w kat. junior młodszy -55 kg, również zajmując 3. miejsce.

Barwy klubu z Niebieszczan reprezentowali również: Kamil Sitarz oraz debiutanci: Wiktor Kocyłowski i Gabriel Szumski w kat młodzików -40 kg, ale niestety nie udało im się dojść do strefy pucharowej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z występów naszych młodych wojowników. Na dużą pochwałę zasługuje Damian, który można powiedzieć, na tym turnieju został rzucony na głęboko wodę, a poradził sobie znakomicie i naprawdę niewiele brakowało do zwycięstwa. Cieszy nas również to, że dzieci bardzo chcą brać udział w tego typu imprezach sportowych i sumiennie podchodzą do przygotowań, co daje nam nadzieje na kolejne pomyślne występy – powiedziała Anna Czaban z UKS Karate Kyokushin KUMITE Niebieszczany.

źródło: materiały nadesłane