REKLAMA
REKLAMA

Mali żacy w świecie eksperymentów fizycznych! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Kolejne zajęcia w ramach Akademii Małego Żaka działającej przy Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyli mali studenci. Tym razem w Instytucie Technicznym pod okiem dr. Tomasza Pietryckiego i jego pomocników mali żacy przenieśli się w niezwykle widowiskowy i ciekawy świat eksperymentów fizycznych.

Nurek Kartezjusza, balony, spragniony ptaszek, lampa plazmowa, chmura w butelce, szklanka na karuzeli, piorun, dym czy eksperymenty z ciekłym azotem sprawiły, że na twarzach dzieci rysowało się niedowierzanie, czasami przerażenie, ale i wielka ciekawość. Po raz pierwszy bowiem były naocznymi świadkami eksperymentów, które do tej pory mogły jedynie obserwować w telewizji. Na szczęście za sprawą doświadczenia i niezwykłej wiedzy dr. Pietryckiego wszystkie eksperymenty przeprowadzono w sposób nie tylko widowiskowy, ale przede wszystkim bezpieczny dla naszych małych studentów. Część z nich dzieci będą mogły samodzielnie przeprowadzić w domu. Czy okazały się one udane i czy przy ich wykonywaniu nie ucierpiały żadne domowe przedmioty? O tym dowiemy się już na kolejnych zajęciach w ramach Akademii Małego Żaka.

materiały nadesłane

24-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)