REKLAMA
REKLAMA

Nawałnica w okolicach Jasła i Krosna. Zalane ulice, podtopienia! (VIDEO)

Nawałnica w okolicach Jasła i Krosna. Zalane ulice, podtopienia! (VIDEO)

PODKARPACIE. Gwałtowne burze przechodziły przez powiat jasielski, krośnieński i przemyski. Wyrządziły ogromne zniszczenia. Woda zalewała i niszczyła wiele dróg. Doszło do setek podtopień w domach zamieszkałych przez mieszkańców tego regionu. Dla wielu rodzin, to prawdziwa tragedia.

Przechwytywanie1_1Foto: Bogusław Kręcisz / Facebook

Jak informują służby wojewody podkarpackiego, powiaty jasielski i krośnieński należało do tych, które wczoraj najbardziej odczuły skutki gwałtownych ulew. Nawałnice czyniły ogromne zniszczenia, w wielu przypadkach odbierając mieszkańcom dorobek ich życia.

W dniu 27.06.2020 r. odnotowano łącznie 1122 zdarzeń związanych ze skutkami frontu burzowego. Najwięcej w powiatach jasielskim -549, krośnieńskim -176, przemyskim -73, brzozowskim 50 i łańcuckim. Działania głównie polegały na pompowaniu wody z zalanych budynków, posesji, odcinków dróg, udrażnianiu przepustów drogowych, usuwaniu powalonych konarów i drzew – przekazuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy ​Wojewody Podkarpackiego.

Na chwilę obecną wydane jest ostrzeżenie 1 stopnia dla wszystkich powiatów od godz. 12.00 do 22.00. Nadal obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 3 stopnia dla zlewni rzek Wisłok Wisłoka i Sanu. Na dzień dzisiejszy dla woj. podkarpackiego prognozowane są burze z gradem.

Stany wód na rzekach w województwie układają się w granicy stanów wysokich i średnich. Jedynie w miejscu występowania opadów burzowych odnotowuje się lokalnie przekroczenie stanów alarmowych na Stobnicy w Godowej i Wisłoku w Żarnowej.

Aktualnie w działaniach, na chwile obecna bierze odział 1222 strażaków PSP i OSP / 298 zastępów.

W materiale wideo droga krajowa numer 28 i Urząd Gminy Skołyszyn. Wideo opublikował na Facebooku wójt gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Ewakuowano kolejne osoby. 6500 mieszkańców bez prądu (ZDJĘCIA)

Podkarpacie pod wodą. Setki interwencji strażaków (ZDJĘCIA)

Potężny żywioł! ZDJĘCIA obrazujące ogrom zniszczeń (FOTO)

Zdjęcia poglądowe z 26.06.2020: asp. sztab. Tomasz Flak z KP PSP w Przeworsku. Fotografie wykonano wczoraj wieczorem, w nocy oraz dzisiaj rano na terenie miejscowości: Kańczuga, Manasterz i Jawornik Polski, czyli w powiatach: przeworskim i jarosławskim

źródło: Red., PUW w Rzeszowie

foto: zdjęcia poglądowe. Autor: asp. sztab. Tomasz Flak z KP PSP w Przeworsku

28-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)