REKLAMA
REKLAMA

Nawałnica w okolicach Jasła i Krosna. Zalane ulice, podtopienia! (VIDEO)

Nawałnica w okolicach Jasła i Krosna. Zalane ulice, podtopienia! (VIDEO)

PODKARPACIE. Gwałtowne burze przechodziły przez powiat jasielski, krośnieński i przemyski. Wyrządziły ogromne zniszczenia. Woda zalewała i niszczyła wiele dróg. Doszło do setek podtopień w domach zamieszkałych przez mieszkańców tego regionu. Dla wielu rodzin, to prawdziwa tragedia.

Przechwytywanie1_1Foto: Bogusław Kręcisz / Facebook

Jak informują służby wojewody podkarpackiego, powiaty jasielski i krośnieński należało do tych, które wczoraj najbardziej odczuły skutki gwałtownych ulew. Nawałnice czyniły ogromne zniszczenia, w wielu przypadkach odbierając mieszkańcom dorobek ich życia.

W dniu 27.06.2020 r. odnotowano łącznie 1122 zdarzeń związanych ze skutkami frontu burzowego. Najwięcej w powiatach jasielskim -549, krośnieńskim -176, przemyskim -73, brzozowskim 50 i łańcuckim. Działania głównie polegały na pompowaniu wody z zalanych budynków, posesji, odcinków dróg, udrażnianiu przepustów drogowych, usuwaniu powalonych konarów i drzew – przekazuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, Rzecznik Prasowy ​Wojewody Podkarpackiego.

Na chwilę obecną wydane jest ostrzeżenie 1 stopnia dla wszystkich powiatów od godz. 12.00 do 22.00. Nadal obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 3 stopnia dla zlewni rzek Wisłok Wisłoka i Sanu. Na dzień dzisiejszy dla woj. podkarpackiego prognozowane są burze z gradem.

Stany wód na rzekach w województwie układają się w granicy stanów wysokich i średnich. Jedynie w miejscu występowania opadów burzowych odnotowuje się lokalnie przekroczenie stanów alarmowych na Stobnicy w Godowej i Wisłoku w Żarnowej.

Aktualnie w działaniach, na chwile obecna bierze odział 1222 strażaków PSP i OSP / 298 zastępów.

W materiale wideo droga krajowa numer 28 i Urząd Gminy Skołyszyn. Wideo opublikował na Facebooku wójt gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Ewakuowano kolejne osoby. 6500 mieszkańców bez prądu (ZDJĘCIA)

Podkarpacie pod wodą. Setki interwencji strażaków (ZDJĘCIA)

Potężny żywioł! ZDJĘCIA obrazujące ogrom zniszczeń (FOTO)

Zdjęcia poglądowe z 26.06.2020: asp. sztab. Tomasz Flak z KP PSP w Przeworsku. Fotografie wykonano wczoraj wieczorem, w nocy oraz dzisiaj rano na terenie miejscowości: Kańczuga, Manasterz i Jawornik Polski, czyli w powiatach: przeworskim i jarosławskim

źródło: Red., PUW w Rzeszowie

foto: zdjęcia poglądowe. Autor: asp. sztab. Tomasz Flak z KP PSP w Przeworsku

28-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)