REKLAMA
REKLAMA

Nowe motocykle i Jeepy dla straży granicznej! (ZDJĘCIA, VIDEO)

Nowe motocykle i Jeepy dla straży granicznej! (ZDJĘCIA, VIDEO)

PODKARPACIE / PODKARPACIE.  Do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej trafiły nowoczesne motocykle marki Honda oraz terenowe Jeepy do ochrony granicy państwowej. Zakup sprzętu jest ważną inwestycją w bezpieczeństwo i efektywność służby w ochronie granicy państwowej.

14-189649Foto: BiOSG

Placówki Bieszczadzkiego Oddziału SG ochraniają najbardziej zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu odcinek polskiej granicy. Są to płaskie i częściowo zalesione fragmenty na północy i trudno dostępne, górskie odcinki w Bieszczadach.

Do ich efektywnego zabezpieczenia niezbędna jest flota pojazdów pozwalająca szybko reagować na zdarzenia występujące na granicy państwa. Sprzęt wykorzystywany jest w dzień i w nocy, przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych.

 W grudniu bieżącego roku do placówek Straży Granicznej na Podkarpaciu trafiło już 13 motocykli klasy enduro – Hondy CRF250 RLA. W służbie będą wykorzystywane do patrolowania trudno dostępnych terenów przygranicznych. Motocykle znane są z niezawodności i stabilności co jest nieocenione podczas szybkich interwencji na granicy – podaje chor. sztab. SG Piotr Zakielarz z referatu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

W środę (30 grudnia) do komendy BiOSG w Przemyślu dotarło 13 Jeepów (model Wrangler Sahara). W pierwszych dniach 2021 roku tafią do placówek BiOSG.

– Auta napędzane silnikiem benzynowych 2.0 Turbo GME idealnie sprawdzają się podczas patrolowania górzystych terenów przygranicznych. Dają gwarancję bezpieczeństwa na najtrudniejszych bezdrożach, podczas pokonywania wzniesień i przeszkód terenowych – podkreśla chor. sztab. SG Piotr Zakielarz.

Zakup pojazdów był sfinansowany z Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020. Obecna dostawa to nie tylko rozbudowa floty, ale również okazja do wymiany wysłużonego już sprzętu.

BiOSG
zdjęcia: BiOSG
video: youtube.com / Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

31-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)