REKLAMA
REKLAMA

OSTRZEŻENIE. Rzeki mogą gwałtownie wzbierać! Będzie burzowo

SANOK / PODKARPACIE. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu i burzami, a w związku z tym, możliwym przekroczeniem stanów ostrzegawczych, a nawet alarmowych rzek, w tym Sanu.

Ostrzeżenie meteorologiczne IMGW-PIB

Data i godzina wydania: 16.06.2020 – godzina 10:12

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowi

Zjawisko: Gwałtowne wzrosty stanów wody
Stopień zagrożenia: 1
Ważność: Od godz. 12:00 dnia 16.06.2020 do godz. 02:00 dnia 17.06.2020
Obszar (zlewnie): Wisłoki, Sanu, Wisłoka, Wieprza, mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły, Bugu po Krzyczew (małopolskie, podkarpackie, lubelskie).


Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych bądź alarmowych.


Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 30%
Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne, od strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie w obszarach miejskich).
Dyżurny synoptyk hydrolog: Przemysław Plewa.

zdjęcie: poglądowe

źródło: WCZK w Rzeszowie (nadesłane), IMGW-PIB

16-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)