REKLAMA
REKLAMA

Papieskie urodziny (ZAPROSZENIE)

18 maja 2020 roku minęło równe 100 lat od narodzin św. Jana Pawła II. Mieszkańcy Międzybrodzia i Trepczy oraz grono Przyjaciół z Sanoka i okolicy ufundowali figurę, która stanie się znakiem naszej wdzięczności Panu Bogu. Długi, bo blisko 27-letni pontyfikat Papieża Polaka bogaty był w ważne wydarzenia. Dzisiaj są one dla nas powodem do dumy, ale i wezwaniem do dawania świadectwa miłości Boga i bliźniego we współczesnym świecie.

Pomnik zwany Ławeczką JPII usytuowany będzie w bliskości cerkiewki na wiodącym tędy szlaku turystycznym. Miejsce to jest wyjątkowo piękne o każdej porze roku, zatopione w zieleni pobliskiego lasu i krzewów porastających skalisty brzeg Sanu. Po jego drugiej stronie historyczna góra Horodyszcze zwana przez miejscowych Fajką. Tu odnajdziemy udokumentowane ślady chrześcijaństwa z okresu średniowiecza.

Ławeczka JPII zapraszać będzie nie tylko do refleksji historycznej, ale również do medytacji piękna przyrody i szacunku dla wszelkiego stworzenia. Można będzie tu w ciszy odpocząć od hałasów codzienności i nabrać sił duchowych. Nieopodal rośnie „Dąb Jedności” uczniów Chrystusa chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu. Od 10 lat podejmują trudne, ale jakże piękne dzieło budowania dróg jedności. Patronuje mu św. Jan Paweł II, którego pontyfikat okazał się wyjątkowo bogaty w inicjatywy i spotkania ekumeniczne.

Uroczyste poświęcenie, zostało zaplanowane w święto patronalne międzybrodzkiej cerkiewki 7 czerwca br. w Niedzielę Świętej Trójcy. Będzie to wyjątkowa okazja do radosnego spotkania i wdzięcznej modlitwy. Dla nikogo nie zabraknie miejsca przy rozpalonym ognisku. Dodatkowy bezpieczny parking dla samochodów przygotowany będzie także po północnej stronie cerkiewki. Gościnne międzybrodzkie gospodynie – jak zawsze – przygotują smaczne rarytasy. Muzyka i śpiewy rozpalą nasze serca i dusze oraz zaproszą do tańca zielonym trawniku. Dla najmłodszych będzie miejsce na bezpieczną zabawę i różne konkursy. Dla starszych chwila wytchnienia od codzienności, czas na miłą rozmowę i budowanie wspólnoty ponad wszelkie podziały, zwłaszcza polityczne, wyznaniowe i narodowościowe. Każdy, choćby przez chwilkę będzie mógł posiedzieć na Ławeczce JPII, szepnąć Kochanemu Jubilatowi na ucho o swoich radościach i troskach. Zarezerwujcie niedzielne czerwcowe popołudnie i całą rodziną przybywajcie do Międzybrodzia.

Serdecznie zapraszamy!

Piotr wraz z Komitetem Organizacyjnym
materiały nadesłane

02-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)