REKLAMA
REKLAMA

PIATEK: Wiosna jesienią! Zapraszamy na koncert

SANOK / PODKARPACIE. Zapraszamy na koncert finałowy „Wiosna jesienią” Sanok 2020, w ramach Międzynarodowej Wiosny Akordeonowej. Wystąpią: Creative Quintet, Zespół „Quartessence” oraz Krajewski Trio. Szczegóły na plakacie.

Creative Quintet – zespół kameralny rodem z Sanoka, który tworzy piątka młodych, utalentowanych muzyków: Dominika Witowicz – skrzypce, Ewa Kuśnierz – altówka, Natalia Dziok – fortepian, Karol Wiciński – kontrabas, Rafał Pałacki – akordeon. Ich muzyczne zainteresowania oscylują między pełnym emocji tangiem, jazzem, a muzyką klasyczną i filmową. Kwintet brał udział w konkursach muzycznych o ogólnopolskim i międzynarodowym zasięgu wielokrotnie odnosząc znaczące sukcesy, m. in. w Castelfidardo (Włochy), Wiedniu, Berlinie, Kopenhadze, Győr (Węgry), Belgradzie Krakowie, Rzeszowie, Sanoku. Zespół był zapraszany na koncerty i festiwale w kraju oraz zagranicą, m.in. koncert w Polskim Radio Rzeszów, na festiwalu akordeonowym w litewskiej Pałandze, na MFMOiK w Leżajsku.

Zespół „Quartessence” – współtworzy go czwórka młodych artystów, których połączyła muzyczna pasja i zamiłowanie do występowania przed publicznością. Quartessence to sposób na to, aby z czterech instrumentów połączonych w jedno ciało uchwycić esencję muzyki, czyli te dźwięki które smakują najlepiej. Muzycy wykonują utwory pochodzące z różnych stron świata, dlatego trudno określić ich wyraźny i łatwy do sprecyzowania styl. Jednakże w trakcie koncertów coraz częściej widoczna jest słabość muzyków do argentyńskiego tanga oraz muzyki pochodzącej z południa Europy, gdzie nieregularne rytmy działają na instrumentalistów wręcz hipnotyzująco. Choć zespół działa od niedawna może się pochwalić występami w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, Muzeum w Tarnowskich Górach czy Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego. Skład zespołu: Gabriela Kubarska – skrzypce, Kornelia Lewandowska – altówka, Michał Kubarski – akordeon, Dawid Lewandowski – kontrabas.

Krajewski Trio – początki zespołu miały miejsce na krakowskim Kazimierzu. To właśnie tam w 2017 roku członkowie grupy poznali się podczas jednego z koncertowych wieczorów. Ze względu na okoliczności losowe formalnie zespół został zawiązany dopiero styczniu 2020 przez akordeonistę Michała Krajewskiego. Prezentowany repertuar to fuzja brzmień żydowskich, klezmerskich i bałkańskich zespolonych autorskimi aranżacjami. W skład zespołu wchodzą młodzi, charyzmatyczni i otwarci na nowe brzmienia muzycy: Dominik Pietraszek – skrzypce, Michał Krajewski – akordeon, Paweł Królikowski – kontrabas.

materiały nadesłane

22-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)