REKLAMA
REKLAMA

Pijany sternik i spadochroniarze w wodzie. Akcja na Jeziorze Solińskim! (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W sobotę na Jeziorze Solińskim zorganizowano efektowne ćwiczenia wielu służb ratunkowych. Scenariusz zakładał przeprowadzenie akcji ratunkowej po wywróceniu łódki, którą sterował pijany kapitan, a także pomoc dla spadochroniarzy, którzy wpadli do wody z wysokości ponad 1000 metrów! Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe publikuje zdjęcia z tego wydarzenia.

Przebieg ćwiczeń relacjonują ratownicy z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego:

W sobotę przed godziną 15:00 nasz sezonowy Zespół Karetki Wodnej R0322W otrzymał zgłoszenie o wywróconej żaglówce w okolicy strzeżonego kąpieliska „Na Cyplu” w Polańczyku. Po dopłynięciu na miejsce zdarzenia okazało się że, jeden żeglarz z czteroosobowej załogi ma podejrzenie urazu kręgosłupa. Został on zabezpieczony na desce ortopedycznej przez Ratowników z Bieszczadzkie WOPR oraz przekazany Załodze Ambulansu Wodnego. Kolejnych 2 poszkodowanych Ratownicy Wodni po podjęciu ich z wody przekazali Patrolowi policji wodnej. Ostatniego żeglarza nie udało się zlokalizować więc do akcji włączyli się płetwonurkowie z Państwowej Straży Pożarnej. Poszkodowany został odnaleziony pod kadłubem wywróconej żaglówki. Okazało się, że sternik był pod wpływem alkoholu!

Niecałe 30 minut po tym zdarzeniu 8 osób wpadło do Jeziora Solińskiego z bardzo dużej wysokości – ponad 1200 metrów. Byli to skoczkowie spadochronowi ze „Skoki Spadochronowe Podkarpacie grupa #Reaktor24”.

Na szczęście były to pokazy, a jednocześnie ćwiczenia wszystkich służb ratunkowych działających na Jeziorze Solińskim w Bieszczadach – czytamy w komunikacie w mediach społecznościowych Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego.

W pokazach udział wzięli:

– Ratownicy z Bieszczadzkie WOPR
– Policjanci z KPP Lesko – Sezonowy Posterunek Wodny Policji w Polańczyku
– ZRM R0322W z Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego
– Płetwonurkowie z Państwowa Straż Pożarna
– Spadochroniarze z Skoki Spadochronowe Podkarpacie

źródło: Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe / Fb

09-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)