REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Plaża zostanie odbudowana. Palma zniknęła (ZDJĘCIA)

14SANOK / PODKARPACIE. Na terenach, na których doszło do podtopień trwają prace porządkowe. Po ustabilizowaniu sytuacji związanej z poziomem wody w Sanie burmistrz Sanoka poinformował między innymi, że firma, która budowała plażę zadeklarowała jej odbudowanie, aby mieszkańcy mogli korzystać z tego miejsca podczas rozpoczynających się dziś wakacji. Tymczasem, jak informują nas Czytelnicy Esanok.pl palma zniknęła, pozostała sama donica.

O tym, że palma zniknęła poinformowali nas Czytelnicy.

foto: 26.06.2020, około 10:00

Plaża mocno ucierpiała podczas gwałtownego wzrostu poziomu wody w Sanie. Rzeka wylała paraliżując ruch na ul. Rybickiego, zalewając działki na Sosenkach, podtapiając tereny zielone na brzegu po stronie ul. Białogórskiej. Tam zlokalizowana jest utworzona niedawno plaża. Piasek został wymyty. Wody były tak dużo, że palma została niemal całkowicie przykryta co pokazuje nasze zdjęcie z 23 czerwca:

VIDEO Z NAJNIEBEZPIECZNIEJSZEGO MOMENTU DNIA – 23.06

A tutaj skutki:

Co zostało z piaszczystej plaży nad Sanem? Palma przetrwała! (VIDEO, ZDJĘCIA)

foto: 24.06.2020, około 8:00

Na odpowiedzi na nasze pytania odnośnie plaży przesłane do Urzędu Miasta Sanoka czekamy od 22 maja. Zadaliśmy je na samym początku budowy plaży, kiedy prace rozpoczęły pojazdy kształtujące teren.

Nasze pytania:

1. Jak duża będzie plaża?
2. Jakie funkcje ma spełniać? Co zadecydowało o realizacji tego projektu?
3. Jaki jest zakres inwestycji? Co oprócz samej plaży powstanie w miejscu wykonywania zadania?
3. W jakim terminie zostaną wykonane wszystkie prace?
4. Kto będzie wykonywał zadanie? Czy zaangażowano inne podmioty niż firmę, która wykonuje obecnie prace ziemne?
5. Jaki jest koszt realizacji inwestycji?
6. Z jakich środków zadanie zostanie sfinansowane? Czy Miasto może liczyć na dofinansowanie w tym przypadku? Jeśli tak, to jakie jest źródło?
7. Czy budowa plaży to część projektu związana z nowym skateparkiem, boiskami i strefą relaksu? Czy jest to może odrębne przedsięwzięcie?

Odpowiedzi nie ma do dziś. A szkoda, bo jak mogliśmy się przekonać temat wzbudza ogromne zainteresowanie. Część mieszkańców nie ma choćby podstawowych informacji o tej inwestycji, dając temu wyraz w mediach społecznościowych.

źródło: Red., nadesłane

28-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)