REKLAMA
REKLAMA

Żołnierze w akcji wspierania mieszkańców po powodzi (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Sobota – ciąg dalszy działań modułów zadaniowych 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Terytorialsi działają w 4 powiatach rzeszowskim, przemyskim, przeworskim oraz łańcuckim. Zaangażowanych jest ponad 170 żołnierzy z 4 batalionów WOT z powiatów rzeszowskiego, niżańskiego, dębickiego, oraz jarosławskiego. W działaniu żołnierze wykorzystują 9 samochodów ciężarowych, maszty oświetleniowe, agregaty prądotwórcze oraz piły spalinowe.

Sytuacja jest rozwojowa. Od południa żołnierze działają w powiecie rzeszowskim w miejscowościach Hyżne, Chmielnik, Tyczyn, Błażowa, Husów oraz Dylągówka. Powiat przemyski wspierany jest już od 23 czerwca. Żołnierze udzielają pomocy społeczności lokalnej w gminach Bircza, Dubiecko oraz Krzywcza – relacjonuje sobotnią akcję kpt. Witold Sura, Rzecznik Prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

Do powiatu przeworskiego od rana zostali skierowani żołnierze z rzeszowskiego i jarosławskiego batalionu WOT. Wspierają społeczeństwo w miejscowościach Kańczuga, Jawornik Polski i Manasterz.

W powiecie łańcuckim działania trwały od wczoraj. Żołnierze z rzeszowskiego batalionu wspierali gminę Markowa oraz miejscowości Albigowa i Głuchów. Dzisiaj w godzinach popołudniowych zakończyli działanie.


Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęskach żywiołowych w rejonie odpowiedzialności 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, to jeden z celów i część misji naszej formacji. Pomoc społeczeństwu w sytuacjach kryzysowych stawiana jest na pierwszym miejscu.

kpt. Witold Sura
Rzecznik Prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

foto: 3.PBOT

28-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)