REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Pijany kierowca z sądowym zakazem jeździł ulicami miasta

PODKARPACIE. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenie pojazdów, a mimo to jeździł swoim audi ulicami Przeworska. 40-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, przed godz. 23 na ul. Ignacego Krasickiego w Przeworsku policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audii, 40-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego.

W czasie wykonywanych czynności policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. 40-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 2 promile. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyznę obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Pomimo wielu apeli Policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Przeworsk

foto nagłówek: archiwum KWP

30-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)