REKLAMA
REKLAMA

Rozgoryczeni przedsiębiorcy strajkowali w centrum Warszawy (VIDEO)

Rozgoryczeni przedsiębiorcy strajkowali w centrum Warszawy (VIDEO)

WARSZAWA. 7 maja w Warszawie odbył się strajk przedsiębiorców. Zrezygnowani właściciele firm opowiadali dziennikarzom o trudach prowadzenia biznesu w dobie pandemii koronawirusa. Reportaż przygotowała redakcja WPROST. Zatytułowała go: „Pogrzeb przedsiębiorców w centrum Warszawy”.

7 maja w centrum Warszawy odbył się strajk przedsiębiorców. Trwał kilka godzin. Właściciele firm domagali się odmrożenia gospodarki i wdrożenia realnej pomocy dla polskich przedsiębiorstw.

Z rozgoryczeniem i rezygnacją mówili o aktualnej kondycji ich biznesów. Zaznaczali, że ratowane miejsca pracy, to zasługa heroicznej walki przedsiębiorców. Oceniali również narzędzia pomocowe wdrożone przez rządzących w ramach Tarczy Antykryzysowej. Zdaniem wielu są one niewystarczające. Padały również hasła o uzyskaniu „odszkodowań za działania rządu”.

Organizatorzy informowali, że na miejscu pojawili się politycy. Wśród nich byli posłowie Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun z Konfederacji. Jednym z liderów strajku był Paweł Tanajno, kandydat na prezydenta, który między innymi podczas debaty prezydenckiej w TVP, ale i podczas samego strajku głośno postulował tezy związane ze wsparciem przedsiębiorców.

Reportaż z przebiegu strajku przygotowała redakcji WPROST. Zapraszamy do oglądania.

screen z filmu: „Strajk przedsiębiorców w centrum Warszawy” – Youtube.com / WPROST

źródło: Red., Polsat News, Youtube.com / WPROST

12-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)