PÓŁFINAŁY SLU: Wygrana Wilków. AZS zatrzymany (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W poniedziałkowe popołudnie w Hali Centrum Sportowo-Dydaktycznego Sanockiej Uczelni Państwowej zostały rozegrane mecze półfinałowe Sanockiej Ligi Unihokeja – Strefa Zdrowia. Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacja oraz wynikami spotkań.

Bona Wilki II Sanok – Traf Oknoplast

W pierwszym spotkaniu półfinałowym zmierzyły się ze sobą zespoły Bona Wilki II Sanok oraz Traf Oknoplast. Faworytem tego spotkania była drużyna Wilków, w której młodzi zawodnicy zaliczyli już występy na ekstraligowych parkietach. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga drużyny Bony, która jednak nie potrafi sforsować szczelnej i dobrze ustawionej defensywy drużyny Trafu. W drugiej części gry sytuacja zmieniła się jednak diametralnie, spotkanie się wyrównało i obie ekipy stwarzały zagrożenie pod bramką przeciwnika. Lepszą skutecznością wykazała się drużyna Wilków, dzięki czemu wygrywa całe spotkanie 4:1. Drużyna Oknoplastu, pokazała tym meczem, że nie znalazła się bez przypadku w najlepszej czwórce tego sezonu.

Bona Wilki II Sanok – Traf Oknoplast 4:1 (0:0)

AZS UP Sanok – Floorball Legends

W kolejnym meczu półfinałowym na parkiecie Centrum Sportowo-Dydaktycznego kije skrzyżowały zespoły AZS UP Sanok oraz Floorball Legends, czyli lider oraz czwarta drużyna sezonu zasadniczego. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia studentów, którzy w pierwszej połowie wychodzą na trzy bramkowe prowadzenie, co pozwoliło im pewnie kontrolować grę. Sytuacja zmieniła się jednak na 9 minut przed końcem, po zdobyciu pierwszej bramki przez drużynę Floorball Legends. Końcówka spotkania to nieustanne ataki zespołu FL, które przyniosły efekt w postaci strzelonych kolejnych dwóch bramek. Mecz w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 3:3, i do wyłonienia zwycięzcy spotkania posłużyła 5 minutowa dogrywka, która jednak nie przyniosła rozwiązania. O zwycięstwie zadecydowały więc rzuty karne. W tym elemencie gry więcej zimnej krwi zachowali zawodnicy Floorball Legends i to oni mogli cieszyć się z wygranej, w tym niezwykle zaciętym oraz wyrównanym spotkaniu.

AZS UP Sanok – Floorball Legends 3:4 k. (3:0)
1:0 – Solon Mateusz
2:0 – Mielniczek Arkadiusz
3:0 – Ziemba Kamil
3:1 – Filipek Konrad
3:2 – Dulęba Marcin
3:3 – Filipek Konrad
Decydujący rzut karny wykorzystał Marcin Dulęba.
Strzały: 22:27
Stan rywalizacji 1:0 dla Floorball Legends

Besco – InterQ Sanockie Niedźwiedzie

W ostatnim meczu tego wieczoru rywalizowały ze sobą drużyny Besco oraz InterQ. Obecność tych dwóch zespołów w grupie walczącej o 5 pozycję w tym sezonie, jest dość zaskakująca, ponieważ gra oby dwu tych drużyn w sezonie zasadniczym pozwalała wnioskować iż oba zespoły będą w tym roku walczyć o medale. Spotkanie lepiej rozpoczyna drużyna Besco, która wykorzystuje liczne stwarzane przez swoich zawodników okazje strzeleckie. Podobnie jest również w drugiej części gry, dzięki czemu zespół Besco, pewnie pokonuje drużynę InterQ 6:2.

Besco – InterQ Sanockie Niedźwiedzie 6:2 (3:1)
1:0 – Rudy Tomasz
2:0 – Rudy Tomasz
3:0 – Cybuch Marcin
3:1 – Myćka Patryk
4:1 – Słomiana Tomasz
5:1 – Słomiana Tomasz
5:2 – Muszański Paweł