REKLAMA
REKLAMA

Połowy „na żywca”. Uwaga na żmije! (ZDJĘCIA)

13 i 14 czerwca Społeczna Straż Rybacka w Sanoku wystawiła dwa patrole do kontroli łowisk w regionie. W sumie skontrolowano 59 wędkarzy. W dwóch przypadkach doszło do wykroczeń z ustawy o rybactwie śródlądowym.

– Wykroczenia w dwóch przypadkach dotyczyły połowu na niewymiarowe ryby (żywce), okoń 11 cm i wzdręga 14,5 cm. Ponadto pouczono (upomniano) 8 wędkarzy, którzy pomimo zakazu wjazdu na łowiska po intensywnych opadach deszczu nie zastosowali się do regulaminów łowisk PZW Hłomcza – informuje Społeczna Straż Rybacka w Sanoku. 

SSR zwraca także uwagę na to, że na wielu łowiskach pojawia się coraz więcej żmij, szczególnie w zarośniętych dzikich miejscówkach.

– Pamiętajmy o ostrożności, żmija pierwsza bez powodu nie zaatakuje. Nie bagatelizujmy też ukąszeń, które może się skończyć bardzo źle. Podstawowym działaniem w wypadku ukąszenia jest założenie opaski uciskowej powyżej miejsca ukąszenia i unieruchomienie kończyny. Zazwyczaj zostajemy ukąszeni w nogę. Należy bezzwłocznie wezwać pogotowie lub samemu zawieść poszkodowanego do szpitala – czytamy w komunikacie. 

foto: SSR Sanok

15-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)