REKLAMA
REKLAMA

Porządkował posesje. Znalazł pocisk artyleryjski

Policjanci z Nowego Żmigrodu zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego z czasów wojny. W Desznicy właściciel prywatnej posesji podczas prac porządkowych, w pobliżu budynku gospodarczego natknął się na niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Policjanci objęli ten teren nadzorem do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Wczoraj (22 bm.) około godziny 16, policjanci z Komisariatu Policji w Nowym Żmigrodzie oraz funkcjonariusz nieetatowej grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego, zostali skierowani do Desznicy, gdzie na terenie prywatnej posesji został znaleziony pocisk z II Wojny Światowej. Policjanci potwierdzili to zgłoszeni i objęli nadzorem miejsce odnalezienia niewybuchu do czasu przybycia patrolu saperskiego.

Żołnierze patrolu saperskiego z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie po przybyciu na miejsce, zabezpieczli niebezpieczne znalezisko. To blisko sześćdziesięcio centymetrowy pocisk artyleryjski, kaliber 152 mm. Zabezpieczona amunicja zostanie zutylizowana na wojskowym poligonie.

pw / KPP Jasło

23-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)