REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Alarm bombowy na terenie szkoły, gdzie odbywają się matury

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Dzisiaj wczesnym rankiem dyrektor jednej ze szkół na terenie powiatu sanockiego otrzymał maila z informacją, że w szkole podłożony został ładunek wybuchowy. Chodzi o placówkę, w której odbywają się egzaminy maturalne. Policjanci przeszukali szkołę i nie ujawnili niczego podejrzanego. Sprawdzono plomby i alarm wewnętrzny.

Dzisiaj około godziny 5:00 dyrektor jednej ze szkół z powiatu sanockiego, w której odbywają się aktualnie egzaminy maturalne otrzymał maila z informacją, że na terenie szkoły podłożony jest ładunek wybuchowy. Natychmiast powiadomił o tym fakcie policję.

Funkcjonariusze przeszukali teren szkoły. Nie ujawniono żadnego podejrzanego przedmiotu. Dodatkowo, sprawdzono również plomby, które od kilku dni umieszczanie są na wszystkich wejściach do placówki. To działania podejmowane po doświadczeniach z poprzedniego roku, kiedy w całej Polsce odnotowano wiele przypadków fałszywych alarmów bombowych właśnie w okresie przeprowadzania egzaminów maturalnych. Plomby na terenie szkoły były nienaruszone, poprawnie działał również wewnętrzny alarm.

Okazało się zatem, że alarm jest fałszywy, a szkoła bezpieczna. Podjęto zatem decyzję o wpuszczeniu uczniów do szkoły i rozpoczęciu egzaminu z matematyki zgodnie z planem.

Sprawą zajmuje się Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sanoku. Trwa ustalanie autora wiadomości.

Osoba, która wywołuje fałszywy alarm bombowy może odpowiadać z art. 224a Kodeksu Karnego.

Art. 224a. KK
Fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu
Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Sprawcy mogą również odpowiadać finansowo np. za przeprowadzenie akcji ewakuacyjnej lub za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji.

zdjęcie poglądowe

09-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)