REKLAMA
REKLAMA

Poziom wody w Sanie wzrósł o blisko 50 cm (ZDJĘCIA)

SANOK / BYKOWCE / PODKARPACIE. Zgodnie z zapowiedziami meteorologów, w trakcie weekendu (szczególnie w niedzielę), poziom wód w rzekach w regionie podnosił się z godziny na godzinę. Było tak również na Sanie. Mimo dosyć gwałtownego wzrostu, nie odnotowano przekroczenia stanu ostrzegawczego. Publikujemy zdjęcia Sanu z niedzielnego popołudnia.

O możliwym gwałtownym wzroście poziomu wód w rzekach ostrzegał komunikat IMGW, o którym informowaliśmy w sobotę. Faktycznie, intensywne opady spowodowały, że w poziom Sanu podniósł się o kilkadziesiąt centymetrów.

W Olchowcach, jeszcze w niedzielę w nocy wynosił 147 cm. Pod koniec dnia, na tym punkcie pomiaru raportowano 193 cm. Opady jednak ustały i aktualnie nie notuje się już wzrostów. Mamy tendencję „bez zmian”.

Przypomnijmy, że stan ostrzegawczy na Sanie oszacowany jest na 280 cm, a stan alarmowy na 380 cm.

W regionie, w większości mamy do czynienia ze strefami stanów średnich. Wysoki stan wody dotyczy na ten moment: Hoczewki, Osławy w Szczawnem, czy Wisłoka w Sieniawie.

Jeśli chodzi o Sanok, to na dzisiaj i jutro meteorolodzy nie przewidują deszczu, ale prognozy na kolejne dni wskazują na spore prawdopodobieństwo opadów.

Zdjęcia, do których dotarliśmy wykonano w niedzielne popołudnie przy ujęciu wody w Zasławiu, od strony Bykowiec

foto: Anna Kaszowska

foto: nadesłane

źródło: Red., Serwis podogowy IMGW-PIB

01-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)