REKLAMA
REKLAMA

PRACOWNICY AUTOSANU: „Ich obowiązkiem jest zapewnić godną płacę”! (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Pracownicy Autosanu dziś po raz drugi wyszli przed zakład, aby zamanifestować swoje stanowisko dotyczące polityki płacowej w zakładzie. Oczekują oni spotkania z prezesem Zarządu. Do spotkania – przedstawicieli Komisji Zakładowej działającej przy Autosanie z Zarządem spółki – które może przynieść wiążące rozwiązania, ma dojść 9 października.

– Dlaczego jedna grupa pieniądze dostaje, a Ci co pracują na ten zakład – tak jak kiedyś prezes powiedział – są solą tego zakładu, pieniędzy nie widzieli. Jesteśmy tutaj po to, aby te pieniądze uzyskać. Na sukces tego zakładu będziemy dalej pracować, będziemy dalej wykonywać to co mamy do zrobienia, ale ich obowiązkiem jest zapewnić nam godną płacę – było słychać dziś (30 września) pod bramą, podczas pikiety przeprowadzonej w trakcie przerwy śniadaniowej.

Jakie są oczekiwania pracowników?

Podstawowe pytanie brzmi: jakie są oczekiwania i postulaty pracowników? Tu oficjalnie nikt nie chce zabierać głosu. Jeszcze wczoraj przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Autosanie, Ewa Latusek mówiła: – Cały czas rozmowy trwają. Jak dojdziemy do porozumienia, będziemy mogli rozmawiać. Na razie nie mamy o czym mówić, więc chciałabym wstrzymać się od komentarzy.

W podobnym tonie wypowiada się Andrzej Gorczyński wiceprzewodniczący Zarządu Regionu „Solidarność” / Region Podkarpacie w Krośnie.

– W tej sprawie będziemy się spotykać z Komisją Zakładową, której przewodniczy pani Ewa Latusek, a także z wiceprzewodniczącym Komisji Krajowej Tadeuszem Majchrowiczem. To spotkanie będzie miało miejsce 9 października. Nie można pewnych rzeczy z wyprzedzeniem komentować. Wszystko musi być wyważone, po wcześniejszym wysłuchaniu stron. 9 października na pewno zapadną jakieś decyzję – podkreśla nasz rozmówca.

Jak podkreśla Andrzej Gorczyński, ważne jest na pewno to, jakie oczekiwania mają pracownicy, ale także to, jaka propozycja padła ze strony prezesa i jak pracownicy zareagowali na tę propozycję.

– Mieliśmy obrazek wczoraj podczas wspomnianej pikiety – stwierdza wiceprzewodniczący.

Kwestie płac w Autosanie, a także inne niepokojące sygnały docierające do władz związkowych w regionie mają zostać przedłożone Piotrowi Dudzie, przewodniczącemu Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.

Prezes zajęty

Prezes Zarządu Autosan sp. z o.o. Eugeniusz Szymonik nie znalazł dla nas czasu na rozmowę ani wczoraj, ani dziś. Rzecznik prasowa spółki zasugerowała, aby stosowne zapytanie przesłać drogą mailową, co uczyniliśmy. Czekamy na odpowiedzi.

30-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)