REKLAMA
REKLAMA

REGION: Zatrzymany za prędkość. Był pod wpływem środków odurzających

KROSNO / PODKARPACIE. Funkcjonariusze krośnieńskiej grupy SPEED zatrzymali 23-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość. Wstępne badanie wykazało, że kierujący znajdował się pod wpływem zakazanych substancji. Oprócz tego mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające. 23-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. O jego przyszłości zadecyduje teraz sąd.

We wtorek ok. godz. 21 w Cergowej, funkcjonariusze krośnieńskiej grupy SPEED, zwrócili uwagę na jadące z nadmierną prędkością audi. Wideorejestrator policyjnego bmw zarejestrował, że samochód poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 76 km/h. Policjanci zatrzymali auto do kontroli.

Zachowanie siedzącego za kierownicą 23-latka wzbudziło podejrzenia policjantów. Funkcjonariusze postanowili przebadać mężczyznę najpierw na zawartość alkoholu, był trzeźwy, a następnie na zawartość środków odurzających. Urządzenie „AquilaScan” wskazało obecność substancji psychoaktywnych w organizmie kierującego. W trakcie dalszej kontroli mundurowi ujawnili we wnętrzu samochodu szklany słoik z zawartością suszu roślinnego, nasiona oraz młynek do rozdrabiania suszu. Badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana, o łącznej wadze ok. 1,5 grama.

W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, 23-latkowi zatrzymano prawo jazdy i pobrano krew do badań, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

KMP Krosno

10-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)