REKLAMA
REKLAMA

San nadal niespokojny. Aktualna sytuacja (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Za nami deszczowa noc z poniedziałku na wtorek. Niestety przez wiele godzin padało. Wczoraj wieczorem woda w Sanie nieco się obniżyła, ale rano znów jest jej więcej. Publikujemy video i zdjęcia z aktualnej sytuacji na Sanie w Sanoku oraz na Osławie w Zagórzu.

Zdjęcia lub materiały video ze skutkami intensywnych opadów można nadsyłać na naszą skrzynkę mailową: redakcja@esanok.pl

Jeśli chodzi o San, to według wskazań IMGW-PIB, na stacji pomiaru w Olchowcach, na godzinę 6:00 mamy 354 cm. To aż o 64 cm więcej niż wynosi stan ostrzegawczy, ale o 26 cm mniej niż pułap poziomu alarmowego. Tendencja jest rosnąca, więc w kolejnych godzinach San będzie nadal wzbierał.

Gorzej jest na Osławie w Zagórzu. Tam poziom wody drastycznie rośnie. O godzinie 6:00 zmierzono 249 cm, co oznacza, że rzeka przekroczyła stan alarmowy (240 cm). Tendencja również rosnąca.

Spada natomiast poziom wody w Pielnicy w Nowosielcach. Niedawno rzeka „zeszła” poniżej poziomy alarmowego. Aktualnie hydrolodzy obserwują tam stany ostrzegawcze. O godzinie 6:00 było tam 256 cm, o 4 cm mniej niż stan alarmowy.

SAN, 23.06.2020, godzina 6:55

VIDEO #1. San przy moście na Białą Górę

 

VIDEO #2. Działki na Sosenkach

OSŁAWA, 23.06.2020, godzina 6:55

23-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)